Rolników stać na opłacanie składek do NFZ

– Teraz składki nie płacą rolnicy mający np. 100-hektarowe gospodarstwo, ale jest pobierana od emerytów i rencistów – zaznacza w rozmowie z Gazetą Prawną dr Bożena Karwat-Woźniak z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa.

Dochody rolników systematycznie rosną od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Jest to zasługą dopłat bezpośrednich oraz realnego wzrostu dochodu z produkcji rolnej. Mimo, że dochód rolnika nadal jest niższy od średniej krajowej, to ta różnica maleje z każdym rokiem.

Dlatego opłacanie przez rolników składek NFZ nie powinno być dla nich szczególnie dotkliwe. Byłoby też na pewno sprawiedliwsze niż obecna sytuacja – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

ccicci

22.6.2011 17:35:50

Re: Rolników stać na opłacanie składek do NFZ

Czy też będą mogli odliczać 7,75% dochodu od należnego podatku, jak ubezpieczeni w ZUS ?

Jowita

13.6.2011 6:13:38

Re: Rolników stać na opłacanie składek do NFZ

Jestem emerytką /800 zł/ KRUS i płacę składkę zdrowotną.Nigdy nie korzystałam z dopłat z UE i jak Balcerowicz świadomie niszczył gospodarstwa indyw.i PGR , naprawdę brakowało na wszystko.Dziś są inne warunki i rolnicy powinni płacić na leczenie.Natomiast lekarze nie mogą tego zużyć jako wynagrodzenie.NFZ to darmozjad taki sam jak KLER, lecz ten temat przez Mordasiewicza nie jest poruszany.!

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: