Rząd chce zmian w świadczeniach rodzinnych

Zmniejszy się liczba uprawnionych do świadczeń pielęgnacyjnych.

Wynika tak z zapowiedzi Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które zostały przedstawione podczas wczorajszej debaty w Sejmie nad projektem budżetu na przyszły rok – czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

W ostatnim czasie lawinowo rośnie liczba wypłacanych świadczeń pielęgnacyjnych. Na początku 2010 r. dostawało je niemal 68 tys. osób, teraz to już 180 tys. – cytuje dziennik Marka Buciora, wiceminister pracy.

Przepisy dotyczące rodziców opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi pozostaną bez zmian. Chcemy jednak przywrócić kryterium dochodowe dla osób pobierających to świadczenie z tytułu opieki nad innym członkiem rodziny. Inaczej budżet przeznaczony na świadczenia rodzinne może nie wytrzymać obciążenia – dodawał Bucior.

Pod koniec roku rząd planuje również zwiększyć kryterium dochodowe, od którego zależy prawo do wypłaty zasiłku rodzinnego. O ile – jeszcze nie wiadomo. Nieoficjalnie się mówi, że może wzrosnąć nawet o 10 proc. Teraz jest to 504 zł na członka rodziny lub 583 zł, gdy do zasiłku uprawnione jest niepełnosprawne dziecko.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: