"Sąd zachowywał się jak trybunał inkwizycji"

Przywódcy kościoła scjentologicznego zostali uznani przez sąd za zorganizowaną grupę przestępczą.

Przywódców kościoła skazano na więzienie w zawieszeniu. Organizacja ma zapłacić też 600 tys. euro grzywny – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Najwyższą karę - dwa lat więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 30 tys. euro – paryski sąd wymierzył głównemu przywódcy scjentologów we Francji.

Podczas odczytania wyroku na sali rozpraw nie było żadnego wyznawcy kościoła scjentologicznego - działającej od pół wieku na całym świecie amerykańskiej sekty, która m.in. twierdzi, że w każdym człowieku drzemie duch z innej planety. 

Oskarżeni i ich adwokaci postanowili zbojkotować proces, ponieważ ich zdaniem sąd zachowywał się jak trybunał inkwizycji. - Wątpimy w niezależność francuskich sądów. Będziemy domagać się kasacji tego niesprawiedliwego wyroku. O interwencję poprosimy też wysokiego przedstawiciela ONZ ds. ochrony praw człowieka – cytuje gazeta rzecznika scjentologów.

- To historyczny wyrok - komentowała Catherine Picars, szefowa francuskiego centrum ds. walki z sektami UNADFI. - To początek końca scjentologów - mówił Olivier Morice, adwokat UNADFI.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

4.2.2012 16:38:52

Re: "Sąd zachowywał się jak trybunał inkwizycji"

To może tak wszystkie sekty zostaną zdelegalizowane, z watykańską na czele?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: