Samorządy wykorzystały wszystkie pieniądze

Nic nie zostało z unijnych 3 mld euro, które samorządy mogły wykorzystać do 2008 r.

(...)  To jest szansa na wyrwanie się regionów ze stagnacji, bodziec do rozwoju. Samorządowcy o tym doskonale wiedzą i robią wszystko, żeby pieniędzy nie zmarnować - mówi Władysław Ortyl, wiceminister w resorcie rozwoju regionalnego odpowiedzialny właśnie za wydawanie pieniędzy z UE w regionach.

(...) Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaleciło, żeby około 40 proc. wszystkich pieniędzy samorządy przeznaczyły na pomoc dla inwestujących firm. Po co?

- Żeby rozwój nie polegał tylko na budowaniu dróg i inwestycjach, które potem trzeba będzie utrzymywać. Pomoc dla firm to przecież w przyszłości przychody: podatki, mniejsze bezrobocie - mówi min. Ortyl.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.7.2018

  Racjonalizacja zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego

  W rządowym projekcie założono racjonalizację zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego oraz wzmocnienie mechanizmów służących zwiększeniu bezpieczeństwa finansowego samorządów.

 • 1.4.2019

  Bedą zmiany w przekształceniu użytkowania wieczystego we własność

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przygotuje pakiet usprawnień w ustawie o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. To efekt analizy realizacji uwłaszczenia Polaków przez (...)

 • 14.2.2019

  Miliony na seniorów

  Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Pieniądze trafią też do samorządów już (...)

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)

 • 29.3.2018

  Wsparcie z Planu Junckera

  Polska awansowała na 5. miejsce w UE pod względem wysokości wsparcia pozyskanego z Planu Junckera. Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczył 2,9 miliarda euro (około 12,4 miliarda złotych) na polskie (...)