Schetyna: PiS zawłaszczył katastrofę smoleńską

Obawiam się, że ta narodowa tragedia, tragedia wszystkich Polaków, będzie celowo wykorzystywana przez sztabowców PiS do walki politycznej – mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą szef klubu PO.

Grzegorz Schetyna twierdzi, że od początku PiS przedstawiał katastrofę nie jako tragedię 96 ofiar, ale głównie jako tragedię pary prezydenckiej, tragedię Lecha Kaczyńskiego i członków PiS.

- Chcą wykorzystać politycznie tę katastrofę. Śmierć prezydenta chcą potraktować instrumentalnie, jego osobę podnieść do rangi symbolu, tak by stał się naturalnym patronem PiS. To element strategii PiS - zawłaszczenia tragedii i przekucia jej na polityczne wsparcie – mówi gazecie szef PO.

Według Schetyny posłowie Prawa i Sprawiedliwości przekonują dzisiaj, że prezydentura Lecha Kaczyńskiego była „największa”. – A tak, niestety, nie było. Wszyscy to pamiętamy – dodawał lider Platformy.

Mimo wielkiej tragedii i współczucia dla rodzin ofiar Schetyna ma nadzieję, że 20 czerwca Polacy będą wybierać, „kierując się racjonalnymi przesłankami, a nie emocjami”.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: