Sędziowie bez podwyżek. Będą protesty

Organizacje sędziów i prokuratorów podjęły wspólną decyzję o akcji protestacyjnej. To wynik m.in. zamrożenia wynagrodzeń obu grup zawodowych na 2012 rok.

Rozważane są urlopy na żądanie, dni bez wokandy i czynności procesowych, akcja honorowego oddawania krwi w godzinach pracy i protest przed budynkami rządowymi oraz bojkot komisji wyborczych – mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Jacek Skała ze Związku Zawodowego Prokuratorów RP.

Podczas dyskusji o zamrożeniu płac środowiska zaprotestowały też przeciw dalszemu psuciu prawa przez władzę ustawodawczą i wykonawczą. – Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że celem procesu legislacyjnego zbyt często jest wyłącznie zbijanie kapitału politycznego – napisano we wspólnym oświadczeniu, które cytuje dzisiejsza Rzeczpospolita.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.12.2018

  Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym

  Prezydent Andrzej Duda podpisał 17 grudnia nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, umożliwiającą sędziom SN i NSA, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót (...)

 • 27.10.2017

  Bezpieczeństwo zdrowotne obywateli a protesty lekarzy

  Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych osoby pracujące na stanowiskach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzi lub bezpieczeństwu państwa, nie mogą (...)

 • 23.12.2018

  Nie będzie podwyżek cen energii

  Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy, która ustabilizuje ceny energii elektrycznej w Polsce. Dzięki temu koszty zakupu energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2019 (...)

 • 7.3.2017

  Reforma Krajowej Rady Sądownictwa

  Do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw. Proponowana nowelizacja ma przede wszystkim na celu demokratyzację (...)

 • 29.1.2019

  Zmiany w ustawie o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność

  Na gruntach należących do Skarbu Państwa bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność nie będzie niższa niż zaproponowana przez lokalny samorząd.