Sędziowie nie chcą monitoringu

Krajowa Rada Sądownictwa sprzeciwia się umieszczeniu w ramach aplikacji ogólnej zajęć z monitoringu sądów – informuje Rzeczpospolita.

Prowadzeniem zajęć ma się zająć Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Krajowa Rada Sądownictwa w podjętej uchwale stwierdziła, że będą to obserwacje typowe dla monitoringu. – Jest to o tyle niestosowne, że obserwacji tych ma dokonać aplikant, który nie jest do nich przygotowany merytorycznie. Trudno bowiem wymagać od aplikanta aplikacji ogólnej, by mógł rzetelnie ocenić pracę sędziego – cytuje Rzeczpospolita stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

Marek Grodzki

6.6.2010 18:7:1

Re: Sędziowie nie chcą monitoringu

Parszywy, niesprawiedliwy zawód.

jakis

1.6.2010 18:44:2

Re: Sędziowie nie chcą monitoringu

nie dziwi niechec do monitoringu tzw. sprawiedliwosci w wykonaniu skorumpowanych "sedziow" :) Ale i monitoring sie da obejsc, jesli wiadomo bedzie, gdzie sa kamery;) A wymiar sprawiedliwosci z ową nie bedzie mial nadal nic wspolnego, pomimo wywalenia setek milionow euro w bloto (monitoring) ...ot, polsza , otczizna nasza:P

debra

31.5.2010 16:34:58

Re: Sędziowie nie chcą monitoringu

W naszym systemie prawnym sędzia w niczym nie skrępowany sposób w ferowaniu orzeczeń nie czuje się ograniczony ustawami, dlatego każda forma przyjrzenia się pracy sędziego i ukrócenia samowoli jest wskazana.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2019

  Kogo skontroluje Urząd Ochrony Danych Osobowych w 2019 roku?

  Zgodnie z zatwierdzonym przez Prezesa UODO rocznym planem kontroli sektorowych, w 2019 roku UODO zweryfikuje przetwarzanie danych osobowych w takich m.in. obszarach, jak: telemarketing, (...)

 • 19.6.2018

  RODO a monitoring? Wskazówki dotyczące monitoringu wizyjnego

  Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych przygotowała specjalne wskazówki i wyznaczyła administratorom okres przejściowy na dostosowanie się do nowych regulacji ? koniec września 2018 r.

 • 20.12.2018

  Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym

  Prezydent Andrzej Duda podpisał 17 grudnia nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, umożliwiającą sędziom SN i NSA, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót (...)

 • 23.10.2018

  Lepsza gospodarka odpadami

  Nowelizacja ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach zaostrza w pozwoleniach zintegrowanych wymagania dotyczące monitoringu emisji z instalacji przemysłowych.

 • 25.2.2015

  Prywatny monitoring w prawie polskim

  Monitoring prywatny - instalowany na prywatnych posesjach - często obejmuje swoim zasięgiem miejsca publiczne.  Jakie przepisy regulują funkcjonowanie monitoruingu prywatnego? W artykule m.in.:  Kiedy (...)