Sędziowie nie chcą słyszeć o zamrożeniu płac

Konstytucja zapewnia sędziom warunki pracy i wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków.

Krajowa Rada Sądownictwa sprzeciwia się zamrożeniu wynagrodzeń sędziowskich w 2012 roku – informuje Gazeta Prawna. Sędziowie ostrzegają, że brak podwyżek może doprowadzić do destabilizacji wymiaru sprawiedliwości.

KRS twierdzi również, że zamrożenie wypłat może też spowodować rozgoryczenie środowiska sędziowskiego oraz doprowadzić eskalacji kosztownych akcji protestacyjnych. Zniechęceni sędziowie będą ponadto odchodzić z zawodu.

Resort sprawiedliwości, pytany o plany dotyczące płac sędziów, poinformował, że trwają jeszcze prace nad projektem budżetu na 2012 r. – Dlatego też na tym etapie trudno się odnosić do jego rzekomych zapisów – mówi Gazecie Prawnej Joanna Dębek, rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

exaplikant

13.4.2011 19:36:42

Re: Sędziowie nie chcą słyszeć o zamrożeniu płac

To zwykłe skurwysyństwo. Czy ta grupa zawodowa nie ma wstydu????????? Nie dość, że zarabiają krocie, to jeszcze mają w dupie cały świat., nawet swoich obowiązków nie wypełniają rzetelnie i co gorsza nie poddają się zadnej kontroli. Są panami życia i śmierci, a Konstytucję traktują jako narzędzie służącre im do czerpania nienależnych korzyści (czytaj: penmanentnego dpmagania się podwyżek, choć zarobki mają bardzo dobre w porównaniu z osobami o takim samym wykształceniu, ale pracującym w "zwykłej" administracji)


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.12.2018

  Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym

  Prezydent Andrzej Duda podpisał 17 grudnia nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, umożliwiającą sędziom SN i NSA, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót (...)

 • 19.5.2017

  Aplikacja do mierzenia nierówności płac...

  Żeby ułatwić zainteresowanym pracodawcom zweryfikowanie, czy za taką samą pracę wynagradzają w równy sposób, MRPiPS przygotowało aplikację komputerową „Równość (...)

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 7.12.2004

  Systemy wynagradzania

  Obowiązkiem pracodawcy jest ustalenie kryteriów wynagradzania za pracę według jej rodzaju, kwalifikacji pracownika oraz jakości i ilości świadczonej przez niego pracy. Pracodawca powinien więc (...)

 • 5.11.2017

  Dzień Równej Płacy

  W piątek 3 listopada 2017 r. obchodzony był Europejski Dzień Równej Płacy. Jest to data symbolicznie wyrażająca skalę nierówności płacowych między kobietami i mężczyznami w Unii (...)