Sejm broni krzyży

Posłowie debatowali w Sejmie nad uchwałą potępiającą orzeczenie Trybunały Strasburskiego w sprawie krzyży. Według trybunału zmuszanie dzieci do przebywania w klasie, w której wisi krzyż, narusza wolność sumienia i prawo rodziców do wychowania dziecka zgodnie z własnym światopoglądem - czytamy na łamach Rzeczpospolitej. W uchwale przedstawionej przez koło Polska Plus czytamy: - Znak krzyża jest nie tylko symbolem religijnym i znakiem miłości Boga do ludzi, ale w sferze publicznej przypomina o gotowości do poświęcenia dla drugiego człowieka, wyraża wartości budujące szacunek dla godności każdego człowieka i jego praw. Dokument poparło już ponad 40 parlamentarzystów, głównie z koalicji PO-PSL.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary Wiarus

21.11.2009 19:54:2

Re: Sejm broni krzyży

Jeżeli na sali sejmowej, wybrańcy narodu którzy mają stanowić prawo i być przykładem w jego przestrzeganiu łamią przepisy Ustawy Zasadniczej w zakresie rozdziału Państwa i Kościoła, to jak można oczekiwać że szeregowy obywatel będzie się prawem przejmował. A o poświęceniu to można mówić chyba tylko o mamonie i władzy w stosunku do nich samych. A jak dbają o godność tych którzy ich wybrali to można sobie dośpiewać jak się słucha o emeryturach i godnej starości (jak ktoś dożyje w pracy do 67roku) na garnuszku przymusowych emerytur.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.4.2018

  Broń dla wojsk obcych

  Nowe przepisy umożliwią wyposażenie żołnierzy obcych wojsk stacjonujących w Polsce w broń i amunicję znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

 • 21.8.2018

  Minister rezygnuje z dalszego rozbrajania Polaków...

  W trakcie konsultacji dotyczących projektu ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią (...)

 • 20.2.2018

  Wyposażymy obce wojska?

  Żołnierze wojsk obcych stacjonujących w Polsce będą mogli zostać wyposażeni w broń i amunicję, jakimi dysponują Siły Zbrojne RP. Chodzi tu przede wszystkim o personel Dowództwa Wielonarodowej (...)

 • 10.5.2018

  Powstanie System Rejestracji Broni

  MSWiA przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy zastępującej ustawę z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami (...)

 • 27.3.2019

  Projekt ustawy o wytwarzaniu i obrocie bronią i amunicją

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu (...)