Sejm ekspresowo uchwali zmiany w OFE

Komisja finansów publicznych przyjęła rządowe propozycje dotyczące OFE bez żadnych poprawek.

Komisja omówiła projekt w trzy godziny. W posiedzeniach nie bierze udziału PiS. Partia postanowiła zbojkotować prace po tym, jak koalicja odrzuciła wniosek o wysłuchanie publiczne. Gazeta Prawna pisze, że uchwalenie ustawy w tym tygodniu jest niemal pewne.

Ostatnią obroną przeciwników zmian będzie podważenie konstytucyjności przepisów. - Widzimy tempo prac w Sejmie i nasza opinia kierowana jest już bardziej do pana prezydenta. Liczymy, że zechce jej się przyjrzeć – mówi gazecie Ewa Lewicka, szefowa Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

p>

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.12.2017

  Kiedy nie będzie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe?

  Zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych wprowadzają zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, powyżej którego obecnie nie płaci się (...)

 • 16.7.2018

  Zmiany w opiniowaniu inwestycji dla podmiotów leczniczych

  Weszła w życie nowelizacja, która zmienia przepisy dotyczące m.in. tzw. Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (IOWISZ), czyli opiniowania inwestycji dla podmiotów (...)

 • 14.11.2012

  Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2013 r.

  W dniu 11 listopada 2012 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał uchwaloną przez Sejm w dniu 24 października 2012 r. ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)

 • 22.4.2017

  Zmiany przy zakładaniu spółki z o.o. przez internet

  Przyjęte przez Sejm zmiany dotyczą stosowania podpisu elektronicznego przy zawieraniu umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet oraz składania wniosku o rejestrację (...)

 • 27.6.2018

  Zmiany powrotne w IPN

  Sejm błyskawicznie znowelizował ustawę o IPN. Zmiana uchyla artykuł przewidujący odpowiedzialność karną za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III (...)