Sikorski: głosujcie na mnie, żeby nie było obciachu

Ktokolwiek zostanie prezydentem, będzie musiał wystąpić z partii. A po drugie będzie miał inną rolę konstytucyjną, nie będzie meldował wykonania zadań - mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Radosław Sikorski.

Głosujcie na mnie, "żeby było wreszcie normalnie" - pisze Sikorski w swoim liście do członków PO, którzy wybiorą kandydata partii na prezydenta w prawyborach.

Gazeta Wyborcza zapytała Sikorskiego, co rozumie pod pojęciem „normalności".

- Mówiąc po młodzieżowemu: głosujcie na mnie, żeby nie było obciachu. Żeby nasz kraj wagi średniej, ale dynamiczny, nadrabiający zaległości cywilizacyjne, był doceniany. Prezydent, który umie to wyartykułować na arenie międzynarodowej, może sprawić, że Polska będzie boksowała ponad swoją kategorią wagową - odpowiadał obecny szef MSZ.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

bea

2.3.2010 9:28:59

Re: Sikorski: głosujcie na mnie, żeby nie było obciachu

Jestem zesmaczona tym co mówi pan Sikorski. Nie chciałabym mieć takiego Prezydenta. Prezydent musi coś reprezentować, mieć wysoką kulturę osobistą,inteligencję,być dobrym dyplomatą, patriotą- a tego niestety ten pan nie posiada. Natomiast doskonale potrafi obrażać wszystkich dookoła.Zachowując się w ten sposób pokazuje swoją małość i nie chodzi tu bynajmniej o wzrost! Jeżeli nie ma się nic sensownego do powiedzenia - to należy milczeć, po co się tak ośmieszać panie Sikorski!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.6.2018

  Pytania o konstytucję...

  Prezydent RP przedstawił propozycje pytań referendalnych w sprawie kształtu przyszłej konstytucji RP.

 • 27.12.2012

  Uprawnienia osoby zatrzymanej

  Uprawnienia przysługujące zatrzymanemu są gwarancją podstawowych praw człowieka. Mają zapewnić, żeby osoba nie została bezpodstawnie i niesprawiedliwie pozbawiona wolności. Uprawnienia te dotyczą (...)

 • 10.5.2017

  Zgłoszenie do ZUS razem z wnioskiem o wpis do CEIDG

  Prowadzisz działalność gospodarczą lub zamierzasz ją rozpocząć? Od 20 maja dokumenty ubezpieczeniowe ZUS złożysz razem z wnioskiem CEIDG-1.

 • 26.8.2017

  Jaka będzie nowa konstytucja?

  Prezydent w swoim wystąpieniu podkreślił, że „Polska ma być Rzecząpospolitą, a więc rzeczywiście demokratycznym państwem obywateli”. „Chcemy, żeby około 10 pytań w referendum (...)

 • 11.12.2017

  Nowy, stary rząd

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów. Powołał też członków Rady Ministrów. Prezydent odebrał również (...)