Skoki w Zakopanem naruszyły zakaz reklamy hazardu?

Polscy skoczkowie reklamowali francuska firmę bukmacherską? Sprawę wyjaśni Urząd Celny w Nowym Targu - informuje Gazeta Prawna.

- Po weekendowym Pucharze Świata w skokach narciarskich w Zakopanem wszczęto postępowanie w sprawie naruszenia zakazu reklamy hazardu. Polscy zawodnicy na numerach startowych mieli napisy „Bet-at-home", które reklamowały francuską firmę bukmacherską. Czy to prawda? - pytają dziennikarze Gazety Prawnej Tomasza Kierskiego z Izby Celnej w Krakowie.

Kierski przyznał, że na numerach startowych zawodników widniała nazwa jednego ze sponsorów - francuskiej firmy bukmacherskiej, urządzającej gry w internecie. Postępowanie przygotowawcze w sprawie rozpoczął już Urząd Celny w Nowym Targu. - Materiały dowodowe zostały zebrane i obecnie trwa analiza tych materiałów - mówi gazecie Tomasz Kierski z krakowskiej Izby Celnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.3.2017

  Ochrona graczy przed hazardem

  Ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie „szarej strefy” w grach hazardowych – to główne cele nowelizacji ustawy hazardowej. Nowe przepisy wchodzą (...)

 • 13.11.2017

  Małolaty nie skorzystają z solarium

  Nowa ustawa przewiduje m.in. całkowity zakaz korzystania z solariów przez osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, obowiązek zamieszczania w miejscach udostępniania solariów (...)

 • 25.5.2017

  Małoletni nie skorzysta z solarium

  Prezydent RP Andrzej Duda skierował do Sejmu RP projekt ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium. Celem projektu jest ochrona zdrowia Polaków przed szkodliwym działaniem (...)

 • 25.2.2015

  Podatek od reklamy na blogu

  Współpraca z blogerami jest jedną z popularnych form reklamy internetowej. Zwykle jest to współpraca barterowa, bezgotówkowa. Od przychodów z reklamy umieszczonej na blogu (...)

 • 22.4.2018

  Zakaz ekstradycji tylko dla własnych obywateli

  Państwo członkowskie UE nie jest zobowiązane do umożliwienia każdemu obywatelowi Unii przemieszczającemu się przez jego terytorium skorzystania z zakazu ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, (...)