Służby zdradziły, ile osób podsłuchują

Policja oraz inne uprawnione służby wystąpiły w zeszłym roku o zarządzenie kontroli operacyjnej łącznie wobec 6723 osób.

Taką informację przedłożył Prokurator Generalny Andrzej Seremet marszałkom Sejmu i Senatu – informuje Rzeczpospolita.

Wynika z niej, że w 2010 roku wszystkie uprawnione organy skierowały wnioski o zarządzenie kontroli i utrwalanie rozmów lub wnioski o zarządzenie kontroli operacyjnej łącznie wobec 6723 osób. Wobec 6453 z nich sąd zgodził się na kontrolę i utrwalanie rozmów lub kontrolę operacyjną. Odmówił tego tylko wobec około 1 procenta osób - 52. W odniesieniu do 218 osób zgody na wnioski o kontrolę operacyjną nie wyraził prokurator.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 22.6.2017

  Więcej funkcjonariuszy z zaopatrzeniem emerytalnym

  Ustawa zmieniająca rozszerza zakres podmiotowy ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym, obejmując nią również funkcjonariuszy Służby Celnej oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

 • 27.1.2005

  Zasady finansowania składki na ubezpieczenie wypadkowe

  Ubezpieczenie wypadkowe jest ujednym z rodzajów ubezpieczenia społecznego. Jako jedyne, ubezpieczenie to możliwe jest tylko i wyłącznie na zasadzie obligatoryjności. Nie można zostać objętym ubezpieczeniem (...)

 • 27.1.2005

  Podleganie ubezpieczeniu wypadkowemu

  W przypadku ubezpieczenia wypadkowego, ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych określa jedynie podmioty, które podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu wypadkowemu. Ustawa nie przewiduje dodatkowo (...)

 • 14.1.2019

  Ekwiwalent za niewykorzystany urlop - kiedy przysługuje i jak go wyliczyć?

  W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Zatem ekwiwalent (...)