Spłacisz pożyczkę przed terminem? Dostaniesz karę

Banki zaczną pobierać dodatkowe opłaty za to, że klient za wcześnie spłaci zaciągnięty kredyt.

Umożliwi to projekt nowej ustawy regulującej prawa i obowiązki osób korzystających z kredytów konsumenckich – informuje Gazeta Prawna.

Dokument zakłada m.in., że bank będzie mógł domagać się od klienta rekompensaty za wcześniejszą spłatę kredytu konsumenckiego.

Dzisiaj ustawa zakazuje pobierania jakichkolwiek opłat. Nowe przepisy przewidują, że w przypadku kredytów o stałej stopie procentowej kredytodawca będzie mógł się domagać rekompensaty – mówi Gazecie Prawnej Justyna Obrębska-Białek z UOKiK.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • 6.9.2018

  Tania pożyczka dla małych firm

  Prowadzisz małą firmę? Szukasz taniego kapitału na inwestycje? Możesz zgłosić się do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) po niskooprocentowaną „Pożyczkę na rozwój”. Nabór (...)

 • 16.2.2019

  Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  Zmiany w Kodeksie wyborczym mają usprawnić proces powoływania obwodowych komisji wyborczych oraz urzędników wyborczych. Dostosowują także brzmienie przepisów kodeksu wyborczego do treści (...)

 • 17.12.2017

  Pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej

  Do 100 tys. zł i do 500 tys. złotych – na taką pożyczkę mogą liczyć podmioty ekonomii społecznej w ramach projektu „Wsparcie inżynierii finansowej na rzecz ekonomii społecznej”. (...)