Sprawa krzyży ponownie w trybunale

Europejski Trybunał Praw Człowieka rozważa odwołanie Watykanu oraz biskupów z całej Europy od wyroku, który zakazał wieszania krucyfiksu we włoskich szkołach.

Gazeta Wyborcza informuje, że do odwołania przyłączyło się kilkanaście krajów, m.in. Rosja. Wspierają je również obecni w trybunale europosłowie z PiS. 

Dziennik przypomina, że sędziowie orzekli, iż krucyfiksy we włoskich szkołach mogą naruszać prawo uczniów oraz rodziców do publicznego systemu kształcenia, który ma być wolny od narzucania treści religijnych. 

Werdykt w sprawie odwołania trybunał wyda za około pół roku. Trzech spośród 17 sędziów Wielkiej Izby poprosiło o zwolnienie ich od rozpatrywania tej sprawy. Niektórzy prawnicy orzekający o zakazie stali się bowiem obiektem nagonki części mediów, a nawet dostawali pogróżki – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

RP

5.7.2010 18:52:46

Re: Sprawa krzyży ponownie w trybunale

To nie obłuda, to dojenie kasy państwowej pod przykrywką krzyża, a więc nas obywateli tego państwa!

niekler

5.7.2010 8:37:54

Re: Sprawa krzyży ponownie w trybunale

Jak ktoś chce, to niech sobie powiesi krzyż nawet w wc, bo to jego wybór, ale nie życzę sobie krzyży w miejscach publicznych typu szkoła, tym bardziej, że istnieje obowiązek szkolny i wszystkie dzieci do 18 roku życia muszą się uczyć - a państwo polskie podobno "gwarantuje" wolność wyznania np. poprzez wieszanie krzyży w klasach. Większej obłudy nie słuszałam:(((

RP

2.7.2010 18:59:17

Re: Sprawa krzyży ponownie w trybunale

No cóż, niby demokracja, a są organizacje które nazucają innym swoją wole nawet wbrew Konstytucji

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: