Sprzedaż on-line bez kasy fiskalnej

Internetowi sprzedawcy mogą uniknąć obowiązku rejestrowania transakcji w kasie. Sprawdź, kiedy będzie to możliwe.

Według prawa kasy nie muszą kupować przedsiębiorcy, u których obrót detaliczny nie przekroczył w poprzednim roku 40 tys. zł. Dla świeżo upieczonych podatników kwota zwolnienia wynosi 20 tys. zł – przypomina Rzeczpospolita.

Firmom prowadzącym sprzedaż przez Internet przysługuje też, niezależnie od wysokości obrotów, zwolnienie z obowiązku rejestrowania transakcji w kasie – wyjaśnia w rozmowie z gazetą Andrzej Nikończyk, doradca podatkowy w kancelarii Kolibski Nikończyk Dec i Partnerzy.

Wystarczy, że należności wpływają na rachunek bankowy i da się je przyporządkować konkretnej transakcji. Nie powinno być z tym problemów, bo kupujący na przelewie podaje numer zamówienia. Oczywiście, do skorzystania ze zwolnienia potrzebne są też jego dane (w tym adres) – dodaje doradca podatkowy.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)

 • 29.3.2013

  Rozporządzenie o kasach rejestrujących – nowe przepisy

  Z dniem 1 kwietnia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. o kasach rejestrujących, równocześnie z tą datą traci moc rozporządzenie Ministra Finansów (...)

 • 18.7.2017

  Kelner musi wydać paragon fiskalny klientowi

  W przypadku świadczenia usług gastronomicznych osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej istnieje obowiązek zaewidencjonowania tych usług na kasie fiskalnej. Kelner obsługujący (...)

 • 5.4.2018

  Kasy fiskalne online ostatecznie uszczelnią VAT...

  Wprowadzony zostanie nowy rodzaj kas rejestrujących (kas online), które będą wyposażone w funkcję umożliwiającą przekazywanie – w sposób automatyczny i bezpośredni – (...)

 • 8.11.2017

  Kiedy będą kasy fiskalne on-line?

  Docelowym systemem będzie system kas rejestrujących umożliwiających przesył informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Projekt przygotowany w resorcie finansów nie (...)