Straż miejska sfotografuje twoje śmieci

Zdjęcie może być podstawa do wystawienia mandatu. Taka praktykę stosują funkcjonariusze z Lublina.

– Jeżeli wysypisko jest na prywatnej działce, zawiadamiamy właściciela i prosimy, żeby posprzątał – wyjaśnia w rozmowie z Gazetą Prawną Ryszarda Bańka, rzeczniczka lubelskiej straży miejskiej.

Gdy po zawiadomieniu właściciel nie posprząta terenu, otrzymuje mandat w wysokości nawet do 500 zł. Od początku tego roku strażnicy w Lublinie wystawili już 60 takich mandatów.

Rzeczniczka dodaje, że właściciel musi posprzątać nawet wtedy, gdy śmieci zostały podrzucone na jego teren. Nie musi tego robić w sytuacji, gdy osoba podrzucająca nieczystości zostanie przyłapana na gorącym uczynku – czytamy w dzisiejszej Gazecie Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

straznik

25.3.2011 21:10:24

Re: Straż miejska sfotografuje twoje śmieci

karac, karac... panstwo POLICYJNE terrorem swojej wladzy i przemocy robi co chce, nawet, jesli to absurd ... A co do SM, to lepiej nie mowic, bo znajdzie sie jakis paragraf na mnie od urazonego AMBITNEGO straznika:)

frik

25.3.2011 19:4:12

Re: Straż miejska sfotografuje twoje śmieci

Mamy tak beznadziejne prawo że aż się płakać chce. A gdzie była ta straż miejska, gdy ktoś podrzucał te śmieci? Tylko karać, karać, karać......... Banda....

Bina

25.3.2011 17:57:10

Re: Straż miejska sfotografuje twoje śmieci

Mandat 500 zl jest śmiesznie niski. Minimum 5000 tys. mogło by zaboleć i ewentualnie sprowokować do myślenia.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2017

  Kto zapłaci świadkowi wykroczenia?

  Rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza jasne zasady pokrywania kosztów postępowań prowadzonych przez straż gminną lub miejską. Zmiany zagwarantują, że świadkowie w takich (...)

 • 13.1.2018

  Pokrywanie kosztów postępowania w sprawach o wykroczenia

  Znowelizowano Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja rozwiązuje problem związany z pokrywaniem należności świadków, biegłych i tłumaczy (...)

 • 5.7.2018

  Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  Od 1 października 2018 r. kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie będą musieli wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu (...)

 • 17.1.2018

  Na co uważać zimą...

  Służby apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu urządzeń grzewczych i gazowych oraz o unikanie wchodzenia na lód na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Zimą (...)

 • 11.2.2019

  Kiedy ZUS ponownie przeliczy emeryturę, rentę lub kapitał początkowy?

  Sprawdź, czy możesz ponownie przeliczyć emeryturę, rentę lub kapitał początkowy z uwzględnieniem wynagrodzenia minimalnego.