Strażnicy mają nową broń na piratów

Od 1 listopada ruszy fotoradar podłączony do wtopionej w asfalt pętli indukcyjnej mierzącej prędkość.

Ponadto na czterech masztach znajdą się kamery wycelowane w przeciwnych kierunkach. Rozpędzony kierowca będzie rejestrowany ze wszystkich stron. Gdzie można spodziewać się takich nowości?

Na skrzyżowaniu Sobieskiego z al. Witosa na Mokotowie – pisze Rzeczpospolita. Fotoradary tam zamontowane jednocześnie zmierzą prędkość i zapolują na kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

System zacznie działać od 1 listopada. Od tego czasu za prędkość można dostać tam maksymalnie 500 zł i dziesięć punktów. Za wjazd na czerwonym 500 zł i dodatkowo pięć punktów karnych. Łamiąc oba przepisy kierowca dostanie zatem mandat na sumę 1000 zł i 15 punktów karnych – czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

Wojtuś

24.10.2011 19:24:32

Re: Strażnicy mają nową broń na piratów

czy inicjatory tego chorego i kosztownego pomysłu wzięli pod uwagę, ile dzieci niema chleba, ile rodzin żyje w ubóstwie???

Tommi

24.10.2011 7:41:17

Re: Strażnicy mają nową broń na piratów

Brawo! Dla cwaniaków łamiących przepisy zero pobłażania. Dotyczy to i kierowców i pieszych. Z treści wypowiedzi poprzedników wnioskuję, że należą właśnie do tej grupy, którzy samochód traktują jak substytut penisa, odreagowując porażki w innych dziedzinach życia. Przestrzeganie przepisów nie jest łatwe gdy fantazja ułańska. Może ją tylko ostudzić - jak wieki temu - potężny kop od silniejszego. I zostanie jak zawsze skamlanie po różnych forach jaka to policja be.

@

22.10.2011 12:43:59

Re: Strażnicy mają nową broń na piratów

Zamontujcie jeszcze paralizatory elektryczne,wyrzutnie rakiet unieszkodliwiające pojazd i instalację gazu paraliżującego lub łzawiącego oraz automatyczne kolczatki niszczące opony pojazdu. P aństwo O bławy, P aństwo O krucieństw,P aństwo O bławiaczy, PO- wyborczy PO-paprany PO licyjny folwark gnębienia i grabienia własnego narodu.

zniesmaczony

21.10.2011 21:4:56

Re: Strażnicy mają nową broń na piratów

Państwo policyjne - brawo DLA TUSKA I JEGO EKIPY...

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.4.2018

  Broń dla wojsk obcych

  Nowe przepisy umożliwią wyposażenie żołnierzy obcych wojsk stacjonujących w Polsce w broń i amunicję znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

 • 20.2.2018

  Wyposażymy obce wojska?

  Żołnierze wojsk obcych stacjonujących w Polsce będą mogli zostać wyposażeni w broń i amunicję, jakimi dysponują Siły Zbrojne RP. Chodzi tu przede wszystkim o personel Dowództwa Wielonarodowej (...)

 • 6.5.2019

  Będzie unijna baza danych biometrycznych

  Rada UE i Parlament Europejski zatwierdziły wniosek Komisji dotyczący stworzenia unijnego systemu przekazywania informacji z rejestrów karnych odnoszącego się do skazanych obywateli państw (...)

 • 28.5.2010

  Posiadanie broni

  Jeśli chcesz posiadać broń palną i amunicję do tej broni musisz uzyskać zezwolenie komendanta wojewódzkiego Policji właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Natomiast gdybyś chciał posiadać (...)

 • 28.6.2019

  Obrót bronią uregulowany

  Nowe przepisy mają umożliwić lepszą kontrolę obrotu bronią i amunicją, a także wdrożenie Systemu Rejestracji Broni (SRB). Dostosowują polskie prawo do dyrektywy Rady Unii Europejskiej, która (...)