Świadczenie kompensacyjne nie jest emeryturą

Świadczenia kompensacyjne miały stanowić namiastkę emerytur pomostowych dla nauczycieli. Są jednak od nich gorsze - czytamy na łamach Rzeczpospolitej. Dlaczego? Świadczeń nie można  przeliczać - czyli dalsza praca nie wpływa na jego wysokość. Jeżeli nauczyciel zdecyduje się kontynuować pracę w oświacie, to świadczenie kompensacyjne jest zawieszane bez względu na wysokość przychodu. Przy pomostówkach z takim bezwzględnym zawieszeniem mamy do czynienia tylko po podjęciu pracy w szczególnych warunkach lub charakterze - przypomina Rzeczpospolita. - Faktycznie, jest różnica między rozwiązaniami zawartymi w ustawie o emeryturach pomostowych i w ustawie o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w przypadku pomostówek mówimy o emeryturach, w przypadku nauczycieli jedynie o świadczeniach - wyjaśnia gazecie Jolanta Gałczyńska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Ignorant

3.2.2010 10:44:7

Re: Świadczenie kompensacyjne nie jest emeryturą

ZNP uważa, a JAKA JEST PRAWDZIWA WYKŁADNIA?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 16.12.2017

  Jakie deklaracje PIT za 2017 r. dostaną z ZUS emeryci i renciści?

  Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wysyłał deklaracje podatkowe PIT-40A/11A za 2017 r. Deklaracje otrzymają wszystkie osoby, które w 2017 roku chociaż (...)

 • 23.7.2010

  Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • 25.1.2018

  Jaki PIT przyjdzie z ZUS?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie informacji podatkowych PIT za 2017 r. Formularze PIT zostaną wysłane do wszystkich osób, które w 2017 roku chociaż raz pobrały (...)

 • 14.3.2019

  Dla kogo świadczenie „Emerytura+”?

  W maju 2019 r. ok. 9,72 miliona osób pobierających emerytury i renty otrzyma tzw. „Emeryturę+”. Jest to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości minimalnej emerytury, która (...)