Szkoły nauki jazdy nie chcą superszkół

Ma być ich kilkanaście w kraju i tylko one będą mogły szkolić przez internet.

Superszkoły będą musiały szkolić kierowców we wszystkich kategoriach i mieć co najmniej po jednym aucie osobowym, motocyklu, autobusie i ciężarówce. Oznacza to, że takich szkół będzie niewiele – pisze Gazeta Wyborcza.

- Piętnaście, może dwadzieścia. Będą regiony, gdzie żadna ze szkół nie spełni wymagań – mówi dla dziennika Rafał Matuszak, wiceprezes stowarzyszenia Kierowca.pl.

Nowym przepisom sprzeciwiają się właściciele małych i średnich szkół. Choć specjalizują się w szkoleniu od kilkunastu lat, to obawiają się, że mogą wypaść z rynku ponieważ ich oferty - bez możliwości szkolenia przez internet - stracą na atrakcyjności wśród kursantów. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 10.2.2010

  Zwolnienie szkół jazdy z podatku VAT stan do 31.12.2010 r.

  Zgodnie z obecnie obowiązującym art. 43 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: „ustawa o VAT\") zwolnione z podatku VAT są usługi, które zostały wymienione w załączniku nr 4 (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 25.3.2018

  Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?

  W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)

 • 6.12.2004

  Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  Z końcem roku stracą ważność prawa jazdy wydawane od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Wymieniać prawo jazdy można od 1 sierpnia 2000 r. niezależnie od daty ich uzyskania (w praktyce (...)