Szkoły poprowadzą lekcje przez internet

Skorzystają z tego np. uczniowie chorzy i ci za granicą. E-lekcje nie zastąpią, lecz będą wspierać tradycyjne nauczanie.

Nauczyciel biologii, matematyki czy języka polskiego otrzyma możliwość prowadzenia lekcji przez Internet, bez obecności ucznia w szkole (poza zajęciami praktycznymi i laboratoryjnymi) – informuje Rzeczpospolita.

Takie zmiany zakłada projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, którego pierwsze czytanie odbyło się w Sejmie. Nowe przepisy miałyby obowiązywać od 1 września 2012 roku.

Rzeczpospolita zaznacza, że większość lekcji będzie się musiała odbyć w szkole. Prawo do pełnego zdalnego nauczania zyskają uczniowie w wyjątkowej sytuacji, np. chorzy, niepełnosprawni, przebywający za granicą lub mieszkający na terenie objętym klęską żywiołową.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.9.2017

  Jak polskie dzieci mogą korzystać z krajowej edukacji za granicą?

  MEN stworzyło rozwiązania zapewniające polskim dzieciom naukę języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej i innych przedmiotów w języku polskim, jak i kontynuację nauki w Polsce, (...)

 • 5.4.2019

  Więcej godzin do dyspozycji dyrektora szkoły

  Zwiększenie liczby godzin do dyspozycji dyrektora szkoły przeznaczonych na rozwój zainteresowań i uzdolnień uczniów na każdym etapie edukacyjnym, zwiększenie liczby godzin przeznaczonych (...)

 • 27.4.2018

  Nowe wzory świadectw, arkuszy ocen i e-legitymacje

  Zgodnie z przepisami nowego rozporządzenia, już od września 2018 r., szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach – odpowiednio legitymacje (...)

 • 21.6.2017

  Szybki internet we wszystkich szkołach

  Wszystkie szkoły w Polsce będą połączone siecią szybkich łączy internetowych. Rozpoczyna się budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Rada Ministrów przyjęła uchwałę o (...)

 • 14.8.2017

  Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych

  Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych obowiązywać będzie od roku szkolnego 2019/2020 w klasie pierwszej: 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum oraz (...)