Trzeba policjantów. Jest ich rekordowo mało

Jeszcze nigdy w historii bezpieczeństwa nie pilnowało nas tak mało funkcjonariuszy. Nieobsadzonych etatów w policji jest blisko 7 tys.

To rekordowa liczba. – Ale już w listopadzie i grudniu przyjmiemy ponad 3 tys. osób – łagodzi wymowę liczb w rozmowie z Gazetą Prawną Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy komendanta głównego policji.

Zanim świeżo przyjęty funkcjonariusz wyjdzie na ulice będzie musiał przejść najpierw półroczne szkolenie. Doświadczeni policjanci obawiają się, że młodzi nie poradzą sobie z ochrona EURO 2012.

Dostanę żółtodziobów, których strach będzie na ulice wypuścić z ostrą bronią. Nie będą mieć kontaktu z wiernymi na pielgrzymce papieskiej, tylko z zaprawionymi w bojach kibicami – przyznaje w rozmowie z Gazetą Prawną jeden z szefów policji w mieście, gdzie jest arena Euro.

MSWiA nie ukrywa, że zapewnienie bezpieczeństwa podczas turnieju będzie dużym wyzwaniem dla policji. – Robimy wszystko, aby przygotować się perfekcyjnie. Staramy się minimalizować problem związany z dużą liczbą wakatów. Często się zapomina, że w ostatnich latach przyjęliśmy wielu pracowników cywilnych, którzy uwolnili zza biurek funkcjonariuszy – tłumaczy gazecie wiceminister Adam Rapacki.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Janusz Bartkiewic

22.10.2011 12:45:18

Re: Trzeba policjantów. Jest ich rekordowo mało

Adamie, byłeś świetnym glina. Dlaczego teraz, jako minister takie androny pleciesz?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.6.2014

  Jak wysoki jest abonament RTV w innych krajach UE?

  W Polce czeka nas kolejna podwyżka w 2015. Od nowego roku będziemy płacili 232,20 zł rocznie. To dużo czy mało? Jak wygląda to w innych krajach UE?

 • 18.11.2018

  Opłata za posiadanie psa

  Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić i na jakich zasadach.

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 19.5.2018

  Kiedy MŚP muszą prowadzić rejestr czynności przetwarzania danych?

  Grupa Robocza Art. 29 przyjęła stanowisko, w którym wskazuje, kiedy przedsiębiorcy zatrudniający mniej niż 250 osób, nie będą zwolnieni z obowiązku prowadzenia rejestru (...)

 • 9.12.2004

  List motywacyjny - nie powtarzaj życiorysu!

  W odpowiedzi na praktycznie każde ogłoszenie trzeba wysłać list motywacyjny. Wielu pracodawców narzeka, że kandydaci powtarzają w nich dane z CV, albo piszą nudne elaboraty o nieistotnych (...)