Tusk o kibolach: przestępcy i potencjalni mordercy

Słowa „kibol" i „pseudokibic" powinny zniknąć z naszego słownika. - To są zwyczajni przestępcy i potencjalni mordercy - mówił w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Donald Tusk. - Jeśli ktoś bierze do ręki tasak albo maczugę i idzie z tym narzędziem na sympatyka innej drużyny czy na policjanta, to jest potencjalnym zabójcą. I powinien odpowiadać jak ktoś, kto usiłuje zabić innego człowieka - mówi gazecie premier. Według Tuska minie jeszcze sporo czasu, zanim na polskich stadionach zapanuje spokój. Prawo i ustawy to jedno, ale przede wszystkim musza zmienić się ludzie - wynika z wypowiedzi premiera.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 2.7.2018

  Na czym polegają wyłudzenia VAT?

  Sprawdź, jak się nie dać wciągnąć w oszustwo podatkowe. Często bowiem, kiedy przestępstwo podatkowe jest wykryte, okazuje się, że zyski z działalności zabrali przestępcy, natomiast (...)

 • 29.6.2017

  Ostrzejsze unijne przepisy w sprawie prania pieniędzy, unikania opodatkowania i finansowania terroryzmu

  26 czerwca br. weszła w życie czwarta dyrektywa w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Obejmuje ona zaostrzenie obecnych przepisów, a jej celem jest zwiększenie skuteczności walki z (...)

 • 16.8.2016

  Nadzwyczajne złagodzenie kary w kodeksie karnym

  Instytucja nadzwyczajnego złagodzenia kary pozwala sądowi na dostosowanie wyroku do charakteru sprawcy oraz stopnia szkodliwości jego czynu w sytuacji, gdy nawet minimalne zagrożenie ustawowe za popełnione (...)

 • 28.5.2018

  Bezpieczne wizy do UE?

  Bardziej wnikliwe badanie podań o tzw. wizy Schengen, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych baz danych – KE modernizuje wizowy system informacyjny, aby lepiej zabezpieczyć granice zewnętrzne (...)

 • 3.4.2019

  Wytchnienie dla opiekunów...

  „Opieka wytchnieniowa” to program adresowany do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi/osobami niepełnosprawnymi.