TVP oszczędza na katolickich redakcjach

Budżety redakcji katolickich w oddziałach regionalnych Telewizji Polskiej będą niższe nawet o 70 proc. - informuje Gazeta Wyborcza.

Nowy zarząd TVP szuka sposobu na ratowanie budżetu zadłużonej spółki. Cięcia dotknęły już dokument, reportaż, publicystkę, a nawet informację. Telewizja nie będzie zamawiała również nowych produkcji i sięgnie do programów wyciąganych z archiwów.

Według Gazety Wyborczej spółka zaoszczędzi również na regionalnych redakcjach katolickich, których budżety zostaną obcięte nawet o 70 proc. To oznacza likwidację tych redakcji - alarmują oddziały. 

- Warszawa marginalizuje regiony, to niepokojące. Ucierpią na tym nasi widzowie, którzy są przyzwyczajeni chociażby do transmisji mszy dla chorych - mówią gazecie dziennikarze katolickiej Telewizji Kraków.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

ja

19.1.2010 14:6:40

Re: TVP oszczędza na katolickich redakcjach

mysle, ze brakuje finansów na apanaże dla ciezko pracujacych prezenterow (po 20 - 60 kawałków na miesiac). przy takich "zasilkach dla bezrobotnych" naprawde trzeba oszczedzać... Smiech na sali !

~Jam Jest

19.1.2010 11:45:23

Re: TVP oszczędza na katolickich redakcjach

Telewizje katolickie niech się utrzymują same i nadają dalej msze dla chorych ale na swoich kanałach.Jest przecież TV Trwam i wystarczy.Tyle programów co było związanych z KK to poprostu przysłowiowej lodówki człowiek się bał otworzyć żeby na jakiegoś księdza czy zakonnicę się nie natknąć!Brawo tak trzymać!Państwo jest świckie.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 28.9.2018

    Parafie mogą żądać zwrotu przedwojennych nieruchomości

    Parafiom Kościoła Rzymskokatolickiego położonym na terenie zaboru pruskiego, które po pierwszej wojnie światowej znalazły się w granicach Drugiej Rzeczypospolitej Polskiej, przysługuje uprawnienie (...)

  • 13.1.2017

    Potrącenie wierzytelności

    Potrącenie jest możliwe jeżeli jednocześnie dwie osoby są względem siebie zarówno dłużnikiem i wierzycielem. Jednakże potrąceniu mogą ulec tylko wierzytelności, których przedmiotem (...)