Twórcy: telewizję trzeba stworzyć od nowa

Lokalne telewizje trzeba uwolnić, a warszawską telewizję zaorać! Tego się nie da zreformować - cytuje Gazeta Wyborcza Andrzeja Wajdę.

Tworzony przez twórców projekt ustawy medialnej zakłada likwidację abonamentu. Zamiast tego zaproponowano tzw. opłatę audiowizualną płaconą wraz z PIT-em - 8 zł miesięcznie odliczane od podstawy opodatkowania (realnie ok. 6,5 zł). Zmiana ma przynieść telewizji publicznej rocznie 1-1,5 mld zł zysku.

Projektowana ustawa pozbawia również KRRiT wpływu ma media publiczne. - To właśnie Krajowa Rada jest najbardziej odpowiedzialna za ich upartyjnienie. Zamiast niej nad mediami publicznymi czuwać ma 50-osobowy Komitet Mediów Publicznych - wyjaśnia Agnieszka Holland.

- Ten projekt radykalnie ucina wpływ polityków na media publiczne. I dobrze im tak, bo to, co wyprawiali z mediami, woła o pomstę do nieba! - cytuje gazeta Jana Dworaka, producenta, b. prezesa TVP.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

21.3.2010 17:10:37

Re: Twórcy: telewizję trzeba stworzyć od nowa

Pan Andrzej Wajda ma w 200% rację. Upolitycznienie i nie tylko. Wystarczy popatrzyć na płace naszych milusińskich, oraz na ilość samych etetów dyrektorskich. A produkowany program musi być jak towar. Kupuję i płacę. A jak mi nie odpowiada to nie biorę i nie zapłacę. A to czy ktoś będzie oglądał i nie płacił to już problem telewizji. Gdyby szybciej inwestowali w kablowy przesył a nie w swoje pensje, już dawno ci co nie mają ochoty ich oglądać nie mieli by tego problemu.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.6.2017

  Prostsze oznakowania efektywności energetycznej sprzętów AGD

  Posłowie Parlementu Europejskiego zgodzili się na wprowadzenie prostszych oznakowań, ułatwiając konsumentom wybór produktów energooszczędnych i obniżenie rachunków za prąd. 

 • 8.8.2018

  Skorzystaj z Regionalnego Systemu Ostrzegania

  Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Teraz, jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, (...)

 • 7.4.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR?

  Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony przygotowywany w MSWiA trafił do konsultacji wewnątrzresortowych. Nowa formacja ma zastąpić istniejące dziś Biuro Ochrony Rządu. Zmiany mają (...)

 • 6.12.2017

  Dokumenty publiczne mają być bezpieczniejsze

   Nowa ustawa ma stworzyć skuteczny system bezpieczeństwa dokumentów publicznych. Potrzeba kompleksowego uregulowania kwestii dokumentów publicznych wynika z zagrożeń przestępstwami (...)

 • 30.11.2018

  Ułatwienie sprzedaży żywności przez rolników

  Nowelizacja poszerza możliwości zbywania żywności wyprodukowanej w ramach rolniczego handlu detalicznego o zbywanie jej na rzecz podmiotów takich jak sklepy, restauracje, stołówki i (...)