Tylko Poczta Polska daje gwarancję na PIT

30 kwietnia o północy mija termin złożenia zeznania podatkowego za rok 2009.

Jeżeli nie zamierzamy składać zeznania PIT osobiście w urzędzie skarbowym, to możemy go przesłać – zarówno kurierem, jak i przez Pocztę Polską.

Rzeczpospolita tłumaczy, że podatnik nadający pismo dzisiaj może „spać spokojnie” jedynie wtedy, gdy zrobi to na Poczcie Polskiej.

- Wówczas decyduje data stempla pocztowego. Niestety, dotyczy to tylko poczty, inni operatorzy nie korzystają z takiego przywileju – tłumaczy Rzeczpospolita.

Zlecając dostarczenie listu firmie kurierskiej musimy pamiętać, że zdecyduje w tym przypadku nie data nadania przesyłki, ale jej dostarczenia do urzędu skarbowego.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.5.2017

  Łatwiejsza aktywacja Profilu Zaufanego na poczcie

  Profil Zaufany (eGO) można już aktywować odwiedzając dowolną z 4.500 placówek pocztowych. To jeden z pierwszych, bardzo ważnych efektów porozumienia, jakie podpisała Poczta Polska (...)

 • 10.4.2017

  Uwolnić ptactwo

  Złagodzono ograniczenia związane z występowaniem grypy ptaków. Jakie organiczenia zniesiono? Od kiedy można wypuszczać ptactwo domowe?

 • 13.9.2018

  „Poczta Polska” sprzeda lokal z bonifikatą...

  Poczta Polska SA będzie mogła sprzedawać z bonifikatą samodzielne lokale mieszkalne najemcom, znajdujące się w należących do niej budynkach niemieszkalnych. Możliwy więc będzie wykup mieszkań (...)

 • 18.6.2017

  Zmiany w prawie pocztowym

  Nowelizacja Prawa pocztowego daje Poczcie Polskiej możliwość korzystania z unijnego programu pomocowego „Rekompensata dla Poczty Polskiej kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych (...)

 • 31.3.2019

  Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

  Jedno hasło, jedno konto – to jedna z zasad, o której warto pamiętać, korzystając z sieci. Jeśli nie stosujecie, czas to naprawić.