Uczelnia sprawdzi, co robi student po nauce

Od przyszłego roku uczelnie będą musiały monitorować losy swoich absolwentów. Od tego czasu pracę rozpocznie również rzecznik praw absolwenta – informuje Gazeta Prawna.

Projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, który znajduje się obecnie na etapie konsultacji społecznych, zobowiąże uczelnie do sprawdzania, jak absolwent radzi sobie na rynku pracy. Powołany rzecznik wskaże na podstawie raportów, czy dana szkoła kształci pracowników pożądanych przez rynek pracy. Ponadto rzecznik zajmie się analizą ograniczeń w dostępie do zawodów i będzie proponował zmiany ułatwiające ich wykonywanie. Do jego zadań ma również należeć analiza wyników egzaminów na aplikacje prawnicze – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.2.2019

  Zmiany Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce

  Nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce ma służyć wzmocnieniu autonomii statutowej uczelni poprzez umożliwienie jej samodzielnego określenia, kto będzie wykonywał obowiązki rektora (...)

 • 15.9.2017

  Prawa studentów w nowej ustawie

  Uczelnia będzie miała obowiązek ustalenia i przedstawienia opłat pobieranych od studentów (przez cały przewidywany okres studiów aż do ich ukończenia) już przed rozpoczęciem rekrutacji. W (...)

 • 2.12.2007

  Na jakich zasadach może być prowadzone kształcenie na odległość?

  Ustawa - Prawo o szkolnictwie wyższym przewiduje, iż zajęcia dydaktyczne na studiach mogą być prowadzone także z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia dydaktyczne (...)

 • 15.7.2018

  Medycyna na UKSW

  Nowelizacja zakłada utworzenie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie kierunku lekarskiego i prowadzenie go w nowo powołanym Collegium Medicum.

 • 29.1.2019

  System kredytów studenckich

  Od 1 stycznia 2019 r. funkcjonuje nowy system kredytów studenckich. Zmiany wynikają z wejścia w życie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz rozporządzenia (...)