Uliczni handlarze stracą swój towar

Posłowie chcą, by za sprzedaż towarów poza miejscem do tego przeznaczonym groziła grzywna – donosi Rzeczpospolita.

Osoby, które mimo kary pieniężnej nadal będą nielegalnie handlować na miejskich chodnikach, będą tracić swój towar. Sąd orzeknie jego przepadek nawet wtedy, gdy przedmioty nie będą należały do sprzedającego – zakłada przygotowana przez sejmową komisje Przyjazne Państwo nowela kodeksu wykroczeń.

Sankcje nie będą dotyczyć handlujących grzybami, owocami leśnymi i płodami rolnymi poza miastami.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

@

9.8.2010 23:41:16

Re: Uliczni handlarze stracą swój towar

I to ustanawia komisja Przyjazne Państwo??? To chyba drwina Palikota z szacunku dla ludzi.Na całym świecie handel uliczny kwitnie wszędzie na ulicach i nikt nie odbiera towaru biednym handlarzom.Przyjazne państwo dla Obywatela czy wrogie ,pazerne,bezwzględne na granicy bandytyzmu nie liczące się z nikim. Jeszcze trochę PO- kolesie już niedługo rozruchy społeczne Was zmiotą a o wygranych wyborach zapomnijcie.Nawet opozycji nie stworzycie tak Was demokratycznie wymiotą.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.1.2014

  VAT 2014 r. Towary używane

  Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dostawa towarów używanych była zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług pod warunkiem że w stosunku do tych towarów nie przysługiwało (...)

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 2.1.2014

  VAT 2014. Zmiany w podatku od towarów i usług.

  Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowelizacja przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)