Unijni emeryci nie martwią się o PIT

Wszyscy obywatele Unii Europejskiej, którzy mieszkają na terytorium Polski pobierając jednocześnie świadczenie emerytalne z innego kraju członkowskiego, są zwolnieni z podatku PIT - czytamy na łamach Gazety Prawnej. Do wniosku takiego doszedł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, który rozpatrywał sprawę Brytyjczyka podlegającego nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Emeryt pobiera jednocześnie świadczenie wypłacane przez zakład ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii. Sąd uznał, że wypłaty środków zgromadzonych w pracowniczym programie emerytalnym są zwolnione z PIT. Podatku za świadczenia z takiego programu nie zapłacą również osoby, które są do niego uprawnione po śmierci emeryta.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2019

  ZUS wysyła PIT-y

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

 • 16.12.2017

  Jakie deklaracje PIT za 2017 r. dostaną z ZUS emeryci i renciści?

  Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wysyłał deklaracje podatkowe PIT-40A/11A za 2017 r. Deklaracje otrzymają wszystkie osoby, które w 2017 roku chociaż (...)

 • 7.3.2007

  Jaki dodatek otrzymają emeryci i renciści?

  Ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o dodatku pieniężnym dla emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenie przedemerytalne albo zasiłek przedemerytalny oraz niektórych innych (...)

 • 13.10.2017

  10 tys. zł za deputat węglowy

  Projekt ustawy zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku.

 • 17.4.2009

  Emerycie i rencisto, zawiadom ZUS o dodatkowych przychodach do końca lutego

  Emeryci i renciści, którzy dorabiają do swoich świadczeń, do końca lutego powinni przesłać do ZUS informacje o dodatkowych przychodacho osiągniętych przez siebie w 2007 r.! Przychód (...)