Urzędy pracy będą "sprawniejsze"

Standardy obsługi w urzędach pracy mają być takie same w całej Polsce - informuje Rzeczpospolita.

Przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej projekt rozporządzenia w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy zakłada, że urzędy będą gromadzić i przekazywać informacje głównie w formie elektronicznej. Dokumentacja papierowa zostanie utrzymana jedynie w tych wypadkach, gdy dane trzeba potwierdzić własnoręcznym podpisem - czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

- Sankcjonuje to dotychczasową działalność niektórych urzędów. W związku z informatyzacją działań klienci powinni zacząć odczuwać stopniową poprawę obsługi - cytuje gazeta słowa Jerzego Bartnickiego, przewodniczącego Ogólnopolskiego Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

długobezrobotna

12.3.2010 21:36:56

Re: Urzędy pracy będą

NAJWYŻSZA PORA ! Koszmarna biurokracja daje się we znaki ! I traktowanie stron jak ludzi II kategorii ! Jestem chętna i przygotowana zawodowo zamienić się z każdą panią zza biurka !!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.2.2018

  Napoje alkoholowe mają być mniej dostępne...

  Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw ma na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz (...)

 • 1.10.2018

  Staże a ZUS

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych lub studenci do ukończenia 26 lat, którzy pobierają stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych, na które (...)

 • 7.2.2019

  Reforma Kontroli NFZ

  Najważniejszymi celami przygotowanej nowelizacji są gruntowna reforma funkcjonowania służb kontrolnych Narodowego Funduszu Zdrowia, poprawa dostępności oraz jakości świadczeń nocnej i świątecznej (...)

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 12.4.2019

  Koniec z profilowaniem pomocy dla bezrobotnych

  Rezygnacja w całości z przepisów dotyczących profilowania pomocy dla osób bezrobotnych, a także doprecyzowanie dotychczasowych przepisów dotyczących przygotowania i realizacji (...)