Ustawa parytetowa do Trybunału Konstytucyjnego

Jeżeli ustawa o parytecie zostanie przyjęta, to wyląduje od razu w Trybunale Konstytucyjnym - zapowiada Rzecznik Praw obywatelskich.

- Najpierw kobiety, potem powinni być łysi, potem starzy, potem młodzi, potem geje, lesbijki, potem Murzyni, potem katolicy - to było już w socjalizmie - cytuje słowa Kochanowskiego Gazeta Wyborcza.

Rzecznik zapowiedział również, że będzie kontynuował walkę w sprawie braku szczepionek przeciw grypie wywołanej wirusem A/H1N1. Już pod koniec zeszłego roku wystąpił w tej sprawie do Prokuratury Krajowej.

- Krucjata dopiero się zaczęła. Dojdę nawet do Strasburga, żeby pokazać, że Polska nie wykonuje podstawowych obowiązków - ogłosił wczoraj w Radiu RMF FM Kochanowski.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.11.2017

  Kto może zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego?

  Zmiany w ustawie o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego przewidują m.in., że sędzią Trybunału będzie mogła zostać osoba, która wyróżnia się wiedzą prawniczą oraz (...)

 • 5.4.2007

  Odzyskaj zasiłek opiekuńczy!

  Trybunał Konstytucyjny wyrokiem z dnia 6 marca 2007 r. uznał, że osoby podlegające ubezpieczeniu chorobowemu dobrowolnie mają prawo do zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad chorym (...)

 • 31.1.2019

  Zakres uprawnień budowlanych będzie w ustawie

  Prawo budowlane będzie regulowało zakres uprawnień budowlanych. Trwają ostatnie prace legislacyjne nad przeniesieniem dotychczas uregulowanego w rozporządzeniu zakresu do ustawy. 

 • 5.10.2017

  Będą związki zawodowe dla samozatrudnionych

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw. Przewidziano, że osoby wykonujące pracę zarobkową - czyli również (...)

 • 4.11.2014

  Podatek od snu

  Pracodawca, który finansuje swoim pracownikom nocleg, przyczynia się do uzyskania przez nich przychodu. Opłata podatku z tego tytułu leży w tym przypadku po stronie pracownika. To stanowisko (...)