Ustawowy błąd zagwarantował posłom bezkarność

O zatrzymaniu parlamentarzysty i uchyleniu mu immunitetu może zdecydować jedynie minister sprawiedliwości – prokurator generalny. Takiego stanowiska jednak w Polsce już nie ma – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Bezkarność została zagwarantowana posłom przez błąd w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Zgodnie z art. 10 w ust. 4 dokumentu „wniosek o wyrażenie zgody na zatrzymanie lub aresztowanie posła lub senatora składa się za pośrednictwem Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego”.

Gazeta Prawna przypomina, że od 31 marca nie ma urzędu ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego. Funkcje te zostały rozdzielone.

- Przy tak ważnej, fundamentalnej ustawie pracowano niechlujnie. Dziś jest tak, że posła i senatora zatrzymanego nawet z dymiącą bronią palną w dłoni, należałoby wypuścić – mówił w rozmowie z dziennikiem jeden z prokuratorów Prokuratury Generalnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

Marek Grodzki

12.7.2010 7:18:35

Re: Ustawowy błąd zagwarantował posłom bezkarność

Posłać tych wszystkich posłów do wszystkich diabłów.

@

9.7.2010 11:49:3

Re: Ustawowy błąd zagwarantował posłom bezkarność

Udają idiotów a ta ustawa to nie błąd tylko świadome działanie z premedytacją. Ewentualna poprawka będzie niemożliwa,bo Schetyna zatrzyma poprawkę w zamrażarce do końca swojej kadencji.O to chodziło,bo za rok jak platfusy stracą władzę zacznie się prawdziwe rozliczanie złodziei i hochsztaplerów przez Prawo ...i Sprawiedliwość.Komorowski będzie wetował ale jest kwestią czasu rozliczenie zbrodniarzy PZPR,zdrajców z PO, agentów Moskwy i Brukseli.

262

7.7.2010 21:5:1

Re: Ustawowy błąd zagwarantował posłom bezkarność

po to są kim są, by mogli robić bezkarnie co im się podoba...

mieszkanka Łodzi

7.7.2010 17:7:24

Re: Ustawowy błąd zagwarantował posłom bezkarność

Czas najwyższy skończć z tą samowolą poselską. Mieliśmy najlepszy przykład po Kurskim i wielu, bardzo wielu innych tzw. "parlamentarzystach" co wyprawiali osłonięci tym błędem w ustawie. Należy jak najszybciej poprawić ustawę i wreszcie zacząć egzekwować od tych poselskich Świętych krów postępowanie i zachowane Zgodne z Prawem. Oni nie są w niczym lepsi od wszystkich normalnych Polaków, aby mogli gwizdać na Prawo. To hańba dla polskiego parlamentaryzmu, aby posłowie korzystając z błędu, drwili sobie z Przepisów Prawa. Należy ich karać znacznie dotkliwiej niż pozostałych mieszkańców naszego kraju. Skoro stanowią Prawo, to niech odczują łamanie przepisów, które sami stanowią, bardziej dotkliwie!!!!!!

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.10.2016

  Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)

 • 8.12.2016

  Zrzeczenie się spadku - Gdy nie chcesz po kimś dziedziczyć

  Zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym, jeżeli spadkodawca nie pozostawił po sobie testamentu to w momencie otwarcia spadku (czyli śmierci spadkodawcy) obowiązują przepisy ustawowe dotyczące (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 16.7.2017

  Co grozi za pomawianie przedsiębiorstwa?

  Kto rozpowszechnia nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd wiadomości o przedsiębiorstwie, w szczególności o osobach kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarach, świadczonych usługach (...)

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)