Działalność gospodarcza

W 2014 roku większa ochrona dla konsumentów

W tym roku mają wejść w życie przepisy wprowadzające Dyrektywę Unii Europejskiej z 2011 roku. Jak podaje Gazeta Prawna, przepisy unijne zwiększają uprawnienia konsumentów przy dokonywaniu transakcji poprzez sieć.

Najważniejsze zmiany to możliwość odstąpienia od umowy w terminie 14 dni (aktualnie 10) a w przypadku nie podania takiej informacji przez przedsiębiorcę aż do 12 miesięcy, brak automatycznego zaznaczania pół w formularzu czy obowiązek zwrotu konsumentowi ceny wraz z kosztami dostawy, w terminie 14 dni.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.5.2007

  Praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów

  Ustawa antymonopolowa, jak potocznie nazywana jest ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów ma za zadanie ochronę wolnej konkurencji na wolnym rynku, co pośrednio stanowi ochronę konsumentów - (...)

 • 31.12.2013

  VAT 2014r. Vat od samochodów z kratką

  Z dniem 1 stycznia 2014 r. zaczną obowiązywać zawieszone dotychczas przepisy dotyczące odliczania podatku VAT od samochodów oraz paliwa wykorzystywanego do napędu tych samochodów.

 • 6.2.2014

  Co dalej z samochodami z kratką?

  Od tego roku wróciła możliwość odliczenia podatku od tzw. \"samochodów z kratką\". Obecnie, na podstawie art. 86 a ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ptu), można odliczyć sobie (...)

 • 29.5.2007

  Postępowanie w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów

  Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów chroni zbiorowe interesy konsumentów, niezależnie od ich ochrony przewidzianej w odrębnych przepisach. Uznanie praktyki stosowanej przez przedsiębiorców (...)

 • 1.3.2012

  Komu i jak pomaga rzecznik konsumentów?

  Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, zadania z zakresu ochrony interesów konsumentów, oprócz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wykonują także samorządy terytorialne. (...)