W serialu zareklamują markowe produkty

Znani aktorzy będą promować m.in. napoje i samochody. Polską muzykę usłyszymy w radiach między 5 rano a północą.

Takie zmiany wprowadzi nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji. Posłowie wysłuchali wczoraj drugiego czytania dokumentu – pisze Gazeta Prawna.

Nowe przepisy umożliwią pokazywanie, czyli lokowanie, produktów w filmach i serialach, audycjach sportowych i programach rozrywkowych. – Przed programem zostanie wyemitowana neutralna plansza informująca o tym, że w filmie zostały ulokowane produkty. Nadawca nie będzie musiał jednak wskazywać konkretnych towarów – wyjaśnia na łamach dziennika mec. Dominik Skoczek, dyrektor departamentu własności intelektualnej i mediów w MKiDN.

Nowela wpłynie również na to, co puszczają rozgłośnie radiowe. Po zmianach 33 procent czasu antenowego wypełnią utwory polskich wykonawców. Co najmniej 60 procent ma być puszczana między godziną 5 rano a północą – donosi Gazeta Prawna.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.12.2018

  Prezenty przez internet?

  Jeśli kupujemy prezenty przez internet, można je zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Odsyła na się je swój koszt. Ważne są terminy dostawy i realizacji zamówienia (...)

 • 29.1.2019

  Ułatwienie nawozowego zagospodarowania produktów pofermentacyjnych

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o nawozach i nawożeniu, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Zaproponowano przepisy ułatwiające nawozowe zagospodarowanie (...)

 • 20.9.2018

  Mała nowelizacja prawa farmaceutycznego

  Nowelizacja prawa farmaceutycznego m.in. rozszerza zakaz prowadzenia przez jednego przedsiębiorcę kilku rodzajów działalności gospodarczej, w zakresie której może on nabywać produkty (...)

 • 23.11.2018

  Produkty kosmetyczne muszą być bezpieczne

  Ustawa z dnia 4 października 2018 r. o produktach kosmetycznych ma poprawić nadzór nad produktami kosmetycznymi i zwiększyć bezpieczeństwo stosowania kosmetyków m.in. (...)

 • 30.11.2018

  Ułatwienie sprzedaży żywności przez rolników

  Nowelizacja poszerza możliwości zbywania żywności wyprodukowanej w ramach rolniczego handlu detalicznego o zbywanie jej na rzecz podmiotów takich jak sklepy, restauracje, stołówki i (...)