Więcej mieszkań dla "Rodzin na Swoim"

Od czwartku dostępnych będzie więcej mieszkań na kredyt, w którego spłacie pomaga państwo w ramach programu "Rodzina na swoim" – informuje Gazeta Wyborcza.

Jeżeli chcemy uzyskać budżetową dopłatę do kredytu, musimy znaleźć takie mieszkanie lub wybudować taki dom, którego cena lub koszt budowy nie przekracza maksymalnego pułapu cen, określanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Bank opublikował w środę wskaźnik ceny 1 m kw. mieszkań i domów. Górny pułap, który będzie obowiązywał przez następne pół roku, wzrósł np. w Warszawie z 7699,58 do 8013,88 zł za m kw., w Krakowie - z 6055 do 6497,40 zł, a we Wrocławiu - z 6655,60 do 6724,90 zł – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

W konsekwencji zwiększyła się tam dostępność mieszkań za kredyt z dopłatą. Według przytaczanych przez gazetę ekspertów z Home Broker na rynku wtórnym w Warszawie warunek cenowy i powierzchniowy spełni około 38 proc. lokali, a w Krakowie - 22 proc. Do tej pory było to odpowiednio 31 proc. i 14 proc.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.12.2017

  Nowelizacja rozporządzenia o wsparciu społecznego budownictwa czynszowego

  Rząd przyjął zmiany w rozporządzeniu dot. programu popierania społecznego budownictwa czynszowego. Przewidziano wprowadzenie 2 edycji składania wniosków w roku, dodatkowe preferencje (...)

 • 26.3.2018

  Rząd pomoże wynajmować mieszkanie

  Od nowego roku ruszy system dopłat do czynszu dla najemców nowych mieszkań i mieszkań na obszarach poddanych rewitalizacji. Dopłaty otrzymają osoby spełniające kryteria dochodowe zapisane (...)

 • 27.6.2017

  „Za Życiem” - wsparcie dla rodzin

  Rozwój sieci mieszkań chronionych, wsparcie dla rodzin w obowiązkach domowych czy ułatwienia w zakładaniu spółdzielni socjalnych – to niektóre ze zmian przyjętych przez (...)

 • 18.6.2017

  Zmiany w związku z programem „Za życiem”

  Rozwój sieci mieszkań chronionych, wsparcie dla rodzin w obowiązkach domowych czy ułatwienia w zakładaniu spółdzielni socjalnych – to niektóre ze zmian przyjętych przez (...)

 • 10.4.2015

  Nowe zasady Mieszkania dla młodych (MDM)

  W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.