Więcej na szkolenia i aktywizację bezrobotnych

W Funduszu Pracy będzie na koniec tego roku ponad 2 mld zł nadwyżki. Według ekspertów więcej środków powinno być przeznaczanych na szkolenia czy staże - informuje Gazeta Prawna.

Strukturę wydatków Funduszu Pracy trzeba zmienić tak, żeby więcej pieniędzy szło na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu - twierdzą eksperci.

Więcej pieniędzy musi trafiać na szkolenia, przygotowanie zawodowe dorosłych w firmach i staże. - Nakłady na te ostatnie powinny wynosić 70 proc. wszystkich środków na aktywizację, a nie jak obecnie 50 proc. - mówi Gazecie Prawnej prof. Elżbieta Kryńska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Według specjalistów urzędy pracy powinny również zdecydowanie więcej funduszy niż obecnie przeznaczać na aktywizację osób, którym szczególnie trudno znaleźć zatrudnienie. Chodzi o osoby starsze, które skończyły 45 lat i młodych, którzy nie mają więcej niż 25 lat - czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.12.2017

  Blisko 53 mln złotych na aktywizację młodych

  „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” i „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” - to dwa projekty, które w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży” (...)

 • 20.10.2017

  Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

  Prawo do zasiłku będziesz miał od dnia zarejestrowania się we właściwym powiatowym urzędzie pracy, jeżeli nie ma dla Ciebie propozycji odpowiedniej pracy, propozycji stażu, przygotowania (...)

 • 16.4.2017

  Uzyskiwanie tytułu lekarza specjalisty

  Ustawa z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia określa zasady ustalania programu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie (...)

 • 10.6.2015

  Zasiłek dla bezrobotnych - komu przysługuje 2015

  Wysokość zasiłku dla bezrobotnych nie jest taka sama dla wszystkich osób, którym przysługuje prawo do tego zasiłku. Kwota zależna jest od stażu pracy uprawnionego. Sprawdź, jak oblicza (...)

 • 12.4.2019

  Koniec z profilowaniem pomocy dla bezrobotnych

  Rezygnacja w całości z przepisów dotyczących profilowania pomocy dla osób bezrobotnych, a także doprecyzowanie dotychczasowych przepisów dotyczących przygotowania i realizacji (...)