Więcej wyroków za oszukiwanie fiskusa

Liczba skazanych za zaległości wobec urzędów skarbowych wzrosła dwukrotnie.

Według Ministerstwa Finansów tylko w ubiegłym roku sądy skazały za niepłacenie podatków 15 095 osób. Liczba ta dotyczy tych, których złapano na nieujawnianiu swoich przychodów do opodatkowania albo ich źródeł (tj. z art. 54 kodeksu karnego skarbowego) – pisze Rzeczpospolita.

To wierzchołek góry lodowej, bo jeśli do tego dodać osoby skazywane na podstawie art. 56 i art. 76 kodeksu karnego skarbowego, czyli odpowiednio za podanie nieprawdy w złożonych deklaracjach i wyłudzenie zwrotu podatku, to okaże się, że sądy ukarały znacznie więcej podatników – mówi w rozmowie z gazetą Małgorzata Sobońska, adwokat, partner w kancelarii MDDP Sobońska Olkiewicz i Wspólnicy.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.4.2018

  Rezydencja podatkowa i PIT cudzoziemca

  Coraz więcej osób z zagranicy uważa polski rynek pracy za atrakcyjny. Przede wszystkim, są to pracownicy z za naszej wschodniej granicy, którzy ze względów ekonomicznych i politycznych (...)

 • 6.2.2014

  Co dalej z samochodami z kratką?

  Od tego roku wróciła możliwość odliczenia podatku od tzw. \"samochodów z kratką\". Obecnie, na podstawie art. 86 a ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ptu), można odliczyć sobie (...)

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 4.11.2014

  Podatek od snu

  Pracodawca, który finansuje swoim pracownikom nocleg, przyczynia się do uzyskania przez nich przychodu. Opłata podatku z tego tytułu leży w tym przypadku po stronie pracownika. To stanowisko (...)

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)