Wyroki sądów obowiązkowo w internecie

Resort sprawiedliwości wprowadzi obowiązek publikacji orzeczeń w internecie.

Według doniesień Rzeczpospolitej nastąpi to w połowie 2012 roku. Od tego czasu bieżące aktualizowanie wyroków w sieci będzie obowiązkowe, a prowadzenie biuletynu papierowego fakultatywne.

Chodzi o wyroki sądów apelacyjnych i okręgowych. W przyszłości ma to dotyczyć również rozstrzygnięć sądów rejonowych.

– Nie potrzeba do tego specjalnego, drogiego systemu. Warunkiem publikacji jest wcześniejsza anonimizacja (usunięcie) danych osobowych, a z tym poradzą sobie pracownicy sekretariatów – mówi Rzeczpospolitej Piotr Kluz, wiceminister sprawiedliwości odpowiedzialny w resorcie za sprawy informatyczne.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Tomi

11.3.2016 0:36:7

Re: Kontrola poboru prądu

Czyli wyraźnie pisze ze moga kontrolować jedynie urządzenia będące ICH WŁASNOŚCIĄ a wiec ich instalacje i liczniki. Od licznika do domu to Ju twoja prywatna instalacja do której kontroler nie ma wstępu. A na przeszukanie domu jest potrzebny nakaz sądu i jest przeprowadzany w asyście policji.

jurix

6.2.2014 15:32:7

Re: Kontrola poboru prądu

Jezeli faktycznie byle kto ma prawo wejsc do mojego domu i bez podstawnie w nim grzebac to nie rozumiem poco wogole jest prokurator i gdzie sa moje prawa dranstwo wyzszego rodzaju skandal

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2017

  Zasiłek chorobowy - Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego przysługuje osobom objętym ubezpieczeniem chorobowym obowiązkowo: pracownikom, członkom rolniczych spółdzielni produkcyjnych i spółdzielni (...)

 • 21.1.2005

  Kto obowiązkowo jest objęty ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym?

  Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych określa podmioty, które podlegają ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu obowiązkowo. W ten sposób ustawodawca pragnie zapewnić tym osobom (...)

 • 27.1.2005

  Podleganie ubezpieczeniu wypadkowemu

  W przypadku ubezpieczenia wypadkowego, ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych określa jedynie podmioty, które podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu wypadkowemu. Ustawa nie przewiduje dodatkowo (...)

 • 29.11.2018

  Ministerstwo Cyfryzacji i Facebook

  Polska będzie pierwszym krajem, w którym użytkownicy Facebooka uzyskają możliwość weryfikacji odmowy dotyczącej odwołania od decyzji o blokadzie treści na ich profilu.

 • 20.3.2017

  Ochrona graczy przed hazardem

  Ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie „szarej strefy” w grach hazardowych – to główne cele nowelizacji ustawy hazardowej. Nowe przepisy wchodzą (...)