Wyroki sądów trafią do internetu

Do końca roku wyroki sądów apelacyjnych i okręgowych II instancji będą publikowane w sieci.

Na razie zapowiedziano akcję pilotażową, która od lipca ruszy w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu – donosi Rzeczpospolita. Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna natomiast przetarg na obsługę bazy.

Wrzucenie wyroku do internetu będzie obowiązkowe, a prowadzenie biuletynu w formie papierowej fakultatywne.  Znajomość daty wydania i sygnatury sprawy ma ułatwić korzystanie z bazy orzeczeń. Nie będzie jednak niezbędna. Wyszukiwarka umożliwi przeglądanie wyroków np. po konkretnych miesiącach.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

wątpia

20.6.2011 20:33:20

Re: Wyroki sądów trafią do internetu

Proponuję, aby zacząć od Sądu Rejonowego w Wałbrzychu i w szczególności od Sądu Okręgowego w Świdnicy. Ciekawe komu przyszło do głowy umieszczenie Sądu Okregowego w Świdnicy?!? Równie dobrze można było go umieścić w Wądrożu Wielkim - tam też jest odpowiedni budynek


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.7.2017

  Reforma sądownictwa gotowa

  Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowelizację ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Obie ustawy reformują polski wymiar sprawiedliwości. Nowe przepisy (...)

 • 19.3.2010

  Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  Jednym z dostępnych sposobów na zmniejszenie obciążenia podatkiem za 2009 rok jest ulga internetowa. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osoby, które w 2009 roku ponosiły (...)

 • 29.7.2018

  Nie będzie centralnego rejestru domen zakazanych

  Ministerstwo Cyfryzacji odstąpiło od propozycji tworzenia centralnego rejestru domen zakazanych.

 • 18.12.2017

  Reforma sądownictwa do podpisu Prezydenta

  Do podpisu Prezydenta RP trafiły 2 ustawy: ustawa o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw oraz ustawa o Sądzie Najwyższym. Przewidziano np. możliwość składania (...)

 • 21.6.2017

  Szybki internet we wszystkich szkołach

  Wszystkie szkoły w Polsce będą połączone siecią szybkich łączy internetowych. Rozpoczyna się budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Rada Ministrów przyjęła uchwałę o (...)