Wywóz śmieci pójdzie w górę

Za wywóz śmieci zapłacimy w przyszłym roku o kilkanaście procent więcej – donosi Rzeczpospolita.

Nowe stawki opłat za środowisko na rok 2011 przewidują zrównanie stawek za składowanie odpadów komunalnych z tymi, które wcześniej poddano segregacji.

Rzeczpospolita wyjaśnia, że do tej pory firmy wykorzystywały różnice w opłatach i tak prowadziły działalność, by maksymalnie skorzystać z niższych stawek. Od przyszłego roku będzie to jednak niemożliwe.

Ujednolicenie opłat marszałkowskich za składowanie to kolejny ukryty podatek nałożony na mieszkańców. Ceny odbioru śmieci wzrosną, a to rozporządzenie wpłynie na wzrost inflacji – mówi dla dziennika Michał Dąbrowski z Polskiej Izby Gospodarki Odpadami.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Krzysztof

2.8.2010 19:23:18

Re: Wywóz śmieci pójdzie w górę

Trzeba zastanowić się póki pora, czy ta decyzja nie spowoduje więcej strat niż zysków. Likwidacja dzikich wysypisk jest bardzo kosztowna...


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.11.2007

  Jak potwierdza się wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty dla potrzeb VAT?

  Z dniem 31 sierpnia 2007 r., w związku z uruchomieniem w Polsce pełnej funkcjonalności I fazy Systemu Kontroli Eksportu (ECS), uległy zmianie zasady dokonywania zgłoszeń do procedury wywozu, procedury (...)

 • 4.1.2006

  Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT

  Transakcje wewnątrzwspólnotowe są na gruncie podatku VAT dostawami towarów, w których stronami są podatnicy VAT z dwóch państw członkowskich Unii Europejskiej. Transakcje te można porównać (...)

 • 28.6.2017

  Segregacja śmieci od lipca

  1 lipca 2017 r. na terenie całego kraju wejdzie w życie Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO). Od tej pory będziemy dzielić je na cztery frakcje. Do pojemnika/worka niebieskiego trafi (...)

 • 24.12.2017

  Zmiany w ustawie o odpadach

  Zmiany w ustawie o odpadach dostosowują polskie prawo do unijnych przepisów, m.in. dyrektywy ws. odpadów, która daje państwom członkowskim możliwość uwzględnienia wpływu lokalnych (...)

 • 28.6.2017

  Jak segregować odpady od 1 lipca 2017 r.?

  Większość towarów, które kupujemy w sklepach, jest wykonana z tworzyw, które możemy ponownie wykorzystać. Posegregowane odpady stają się wartościowym surowcem. Recykling (...)