Za nowe przepisy zapłacą wszyscy kierowcy

Rząd pracuje nad ustawą, która może doprowadzić do wzrostu cen części zamiennych do aut.

Chodzi o planowaną ustawę o dopuszczeniu pojazdów do ruchu autorstwa Ministerstwa Infrastruktury – informuje Rzeczpospolita.

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych twierdzi, że za zmiany zapłacą kierowcy. Dlaczego? Resort chce zmusić producentów do homologowania wszystkich typów części samochodowych – nieważne czy mają one wpływ na bezpieczeństwo i ochronę środowiska, czy też nie.

Według Alfreda Franke ze stowarzyszenia doprowadzi to do tego, że zmniejszy się produkcja części w Polsce. Odczuje to budżet państwa, a ponadto stracą kierowcy, którzy będą musieli więcej zapłacić za części zamienne.

Projekt ustawy wprowadzi też ograniczenie ponownego używania części regenerowanych. Rzeczpospolita przypomina, że są one tańsze o 30 – 40 proc. od nowych.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Stary

18.7.2011 11:36:58

Re: Za nowe przepisy zapłacą wszyscy kierowcy

PKS już prawie padł. Wystarczy popatrzeć jak kopcą ich autobusy. Jak podniosą jeszcze cenę części to całkiem przestaną je remontować. Z ciężarowymi samochodami jest niewiele lepiej. Przewozy drastycznie drożeją z powodów opłat drogowych. Jak dojdą drogie części zamienne to obraz będziemy mieć jak po wojnie. A gdzie ekonomia? Wszak regeneracja to zawsze była olbrzymia oszczędność materiałów, a i rynek pracy dla wielu fachowców. Ale Rząd nienasycony szuka tylko kasy. Po nich choćby potop. Wydaje mi się że myśląca część Polaków powinna dać temu odpór i wyraz w nadchodzących wyborach. Inaczej ten piękny kraj stanie się skansenem średniowiecza.

zniesmaczony

12.7.2011 20:22:7

Re: Za nowe przepisy zapłacą wszyscy kierowcy

Tak żle jest tylko za Tuska i jego kolesi!!! Nigdy nie było, aż tak źle - czyli wyzysk i olewanie Polaków

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.9.2018

  Kto otrzyma nowe paszporty?

  Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają dokument według nowego wzoru. Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą (...)

 • 6.2.2014

  Co dalej z samochodami z kratką?

  Od tego roku wróciła możliwość odliczenia podatku od tzw. \"samochodów z kratką\". Obecnie, na podstawie art. 86 a ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ptu), można odliczyć sobie (...)

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 14.1.2019

  Będą zmiany w gospodarowaniu częstotliwościami?

  Rządowy projekt przewiduje nowe rozwiązania związane z gospodarowaniem częstotliwościami, urządzeniami radiowymi oraz opłatami za częstotliwości. Nowe przepisy dostosowują także polskie prawo (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana prawa jazdy

  W okresie powojennym w Polsce prawa jazdy wydawane były na podstawie różnych aktów prawnych. Wprowadzały one różnorodne wzory druków prawa jazdy a także różnorodne (...)