Zapłacimy za definicję abonenta?

Polska nie dostosowała się do wyroku wydanego w styczniu przez Trybunał Sprawiedliwości w sprawie rozbieżności definicji abonenta z unijnym prawem - donosi Gazeta Prawna. W związku z tym Komisja Europejska rozpoczęła kolejny etap postępowania wobec Polski, zmierzającego do nałożenia kary finansowej za opieszałość naszego rządu. Resort Infrastruktury zapewnia, że ze zmianą prawa zdążymy: „Dziwię się tak szybkiej reakcji Komisji Europejskiej. Zgodnie z prawem Polska ma rok na wykonanie wyroku ETS. Mamy więc czas do końca stycznia 2010 r. i wówczas wszczęcie postępowania byłoby uzasadnione" - tłumaczyła gazecie Magdalena Gaj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.3.2019

  Przeniesienie numeru jeszcze prościej i bezpieczniej

  1 marca 2019 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telekomunikacyjnych ułatwiające przeniesienie numeru (...)

 • 24.6.2018

  Zgłaszanie naruszeń przez operatorów telekomunikacyjnych

  Firmy telekomunikacyjne to jedne z podmiotów, które - w przypadku stwierdzenia naruszenia ochrony danych osobowych - są zobowiązane zawiadamiać o tym Prezesa Urzędu Ochrony (...)

 • 8.5.2013

  Dwa słowa o plikach cookies

  Wprawdzie od wejścia w życie zmiany minęło już trochę czasu, warto jednak choć na chwilę powrócić do tematu aby pokazać, jak polityka zarządzania ciasteczkami jest istotna dla administratorów (...)

 • 12.5.2017

  PCC, czy VAT?

  Jedna czynność prawna może zatem spełniać definicję zarówno czynności opodatkowanej VAT, jak też podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Nie oznacza to jednak, że będzie ona faktycznie (...)

 • 27.6.2017

  Świadczenia dla działaczy opozycji antykomunistycznej

  Nowelizacja zmienia definicję osoby represjonowanej, zasady przyznawania świadczenia pieniężnego i pomocy pieniężnej oraz wydawania legitymacji i nadawania odznaki działacza opozycji lub osoby represjonowanej.