Zdrowi pobierają świadczenia dla niepełnosprawnych

Co dziesiąta osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności, nie czuje się niepełnosprawna. Gazeta Prawna pisze, że właśnie oni najczęściej korzystają z pomocy finansowej na rehabilitację.

Ogólnopolskim Badaniem Osób Niepełnosprawnych objęło rekordową liczbę 100 tys. niepełnosprawnych respondentów. Wynika z nich, że aż 9,7 proc. formalnie niepełnosprawnych nie odczuwa żadnych ograniczeń sprawności.

– Jeśli co dziesiąta osoba, która posiada orzeczenie, nie odczuwa ograniczeń sprawności, to w Polsce albo fantastycznie funkcjonuje system rehabilitacji, albo niestety nadal znaczna część osób potrafi uzyskać je w nie do końca legalny sposób – mówi Gazecie Prawnej prof. Anna Brzezińska, koordynator badań ze strony Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Eliza

13.5.2010 21:19:18

Re: Zdrowi pobierają świadczenia dla niepełnosprawnych

Czy znów zaczyna się nagonka tym razem na niepełnosprawnych. Będą następni po rencistach? Czy to jest sposób na oszczędnosci wydatków z budżetu w Polsce. Wstyd i hańba!!!!!!!!!!!!!!!! Eliza


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.3.2019

  Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

 • 11.9.2019

  Na jakie wsparcie mogą liczyć osoby niepełnosprawne?

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi szereg programów adresowanych do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W ślad za uruchomionymi programami idą zwiększone (...)

 • 30.6.2019

  Wyrok TK korzystny dla opiekunów osób niepełnosprawnych

  26 czerwca 2019 r. Trybunał Konstytucyjny ogłosił orzeczenie (sygn. SK 2/17) w sprawie skargi dotyczącej wyłączenia prawa do świadczenia pielęgnacyjnego w stosunku do osób (...)

 • 21.10.2017

  Ubezpieczenie zdrowotne - Kogo dotyczy i kiedy jest obowiązkowe?

  System ubezpieczenia zdrowotnego ma na celu możliwie jak najlepsze zabezpieczenie opieki zdrowotnej osobom ubezpieczonym i osobom innym niż ubezpieczeni, uprawnionym do świadczeń opieki zdrowotnej (...)

 • 1.10.2018

  Staże a ZUS

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych lub studenci do ukończenia 26 lat, którzy pobierają stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych, na które (...)