Ze szkolnych sklepików znikną słodycze?

Producenci chipsów, słodkich napojów, ciastek i batonów – tacy jak Coca-Cola, Danone, Unilever i Kraft – zobowiązali się, że zrezygnują z reklamy niezdrowej żywności skierowanej do dzieci poniżej 12. roku życia.

Gazeta Prawna donosi, że podpisany przez największych producentów żywności dokument ma być etycznym zobowiązaniem na rzecz walki z otyłością wśród dzieci. Parafowany kodeks zostanie dzisiaj przedstawiony przez Polską Federację Producentów Żywności.

Reklamy hamburgerów i słodyczy nie będzie również w szkołach podstawowych. – To krok w dobrą stronę, choć postulowaliśmy, żeby podnieść wiek do 13 lat oraz żeby zakaz reklamy obejmował przedszkola – mówi Gazecie Prawnej Aleksandra Frączek, prawnik z Federacji Konsumentów.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

11.7.2010 17:6:22

Re: Ze szkolnych sklepików znikną słodycze?

Kiedyś w latach 60 i 70 tych nie było sklepików w szkołach. Były natomiast stołówki. A jak ktoś był głodny, czy chciał się napić to za tą samą cenę co w sklepie mógł kupić bułkę czy oranżadę. Czy sprzedając tylko takie "zdrowe" jedzenie sklepik się utrzyma? Wątpię. Będzie za to kwitnął handel z pod lady. Lepiej już gdyby te sklepiki zniknęły ze szkół, a takie podstawowe rzeczy jak bułka, rogal czy napój można było kupić w stołówce.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.4.2018

  Nowe wzory świadectw, arkuszy ocen i e-legitymacje

  Zgodnie z przepisami nowego rozporządzenia, już od września 2018 r., szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach – odpowiednio legitymacje (...)

 • 29.1.2018

  Będą elektroniczne legitymacje szkolne?

  Możliwość wydawania uczniom elektronicznych legitymacji szkolnych – to założenie projektu rozporządzenia w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

 • 30.6.2017

  Nowe rozwiązania w medycynie szkolnej?

  Niebawem do konsultacji publicznych trafi projekt założeń do ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Minister Zdrowia zapowiedział wprowadzenie 3 elementów nowego systemu (...)

 • 30.10.2018

  Legitymacja szkolna w telefonie

  Wydanie mLegitymacji szkolnej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przewiduje podpisane 16 października br. przez Minister Annę Zalewską znowelizowane rozporządzenie MEN (...)

 • 9.10.2007

  Uwaga rodzice! Dofinansowanie zakupu podręczników i jednolitego stroju! - lipiec 2007 roku

  Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie i uchwałę w sprawie dofinansowania zakupu podręczników i jednolitego stroju. Program skierowany jest do dzieci z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie (...)