Złodzieje oświęcimskiej tablicy poddają się karze

Wyroki dla bezpośrednich sprawców kradzieży tablicy "Arbeit macht frei" zostaną wydane bez procesu - informuje Gazeta Wyborcza.

Bracia Łukasz i Radosław M. odkręcili tablicę, Paweł S. był ich kierowcą. Cała trójka przyznała się do winy. Radosław M. zgodził się na karę 2,5 roku więzienia, jego brat Łukasz M. na 2 lata i 4 miesiące, a Paweł S. na 1,5 roku. Krakowska prokuratura wnioskuje o wydanie w tej sprawie wyroków bez procesu - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

6.3.2010 15:50:36

Re: Złodzieje oświęcimskiej tablicy poddają się karze

A może zamiast 2,5 roku w pudle na nasz koszt, przepracują 2,5 roku społecznie przy utrzymaniu obozu?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.4.2017

  Opłata reklamowa

  Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Kto ma płacić opłatę reklamową? Kiedy (...)

 • 2.5.2013

  Spóźniłeś się złożeniem deklaracji podatkowej? Co dalej?

  Z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika, że podatnicy mają obowiązek składać w urzędzie skarbowym zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (...)

 • 22.9.2010

  Jak karana jest korupcja?

  Podmiotami przestępstwa korupcji w sektorze publicznym mogą być: podmiot łapownictwa czynnego (przekupstwa) - tj. każda osoba, która wręcza (daje) bądź obiecuje udzielić łapówki w zamian za (...)

 • 8.1.2019

  Gry hazardowe – obowiązki ustawowe przedsiębiorców telekomunikacyjnych i dostawców usług płatniczych

  Od 1 kwietnia 2017 r. -  na mocy ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych - funkcjonuje rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. O (...)

 • 16.7.2017

  Co grozi za pomawianie przedsiębiorstwa?

  Kto rozpowszechnia nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd wiadomości o przedsiębiorstwie, w szczególności o osobach kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarach, świadczonych usługach (...)