Zmiany w wydawaniu dzienników urzedowych

Jak donosi „Rzeczpospolita” od 1 stycznia 2012 zmianie ulegną zasady na jakich wydawane są dzienniki urzędowe. Ma to związek z niedawno wprowadzoną nowelizacją ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych.

Od nowego roku Dziennik Ustaw, Monitor Polski, dzienniki urzędowe ministerstw i urzędów centralnych oraz wojewódzkie dzienniki urzędowe będą ukazywać się tylko w wersji elektronicznej. Obecnie dzienniki urzędowe ukazują się jako drukowane zeszyty oraz on-line. Po zmianach wszystkie dzienniki urzędowe będą udostępniane za darmo na stronach internetowych organów ogłaszających lub wydających przepisy.

Ponadto co najmniej raz na 12 miesięcy w Internecie mają też być zamieszczane teksty jednolite rozporządzeń zmienianych przez ministrów.

Z przekazanych informacji wynika, że zmiany te przyniosą kilkanaście milionów złotych oszczędności rocznie.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.8.2005

  Zanim zaczniesz ubiegać się o wydanie prawa jazdy, sprawdź jakie musisz dostarczyć dokumenty

  Masz już za sobą kurs prawa jazdy? Zdałeś już nawet egzamin? Nie, nie możesz jeszcze prowadzić samochodu, musisz poczekać na wydanie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do prowadzenia pojazdów, (...)

 • 29.3.2006

  Podstawowe prawa i obowiązki osób względem prawa celnego

  Po akcesji Polski do Unii Europejskiej system prawa celnego w naszym kraju składa się będzie z bezpośrednio stosowanych przepisów prawa wspólnotowego oraz przepisów krajowych, tj. ustawy - Prawo (...)

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 31.7.2018

  Formy reglamentacji działalności gospodarczej

  Prawo przedsiębiorców porządkuje katalog form reglamentacji działalności gospodarczej. W Prawie przedsiębiorców do niezbędnego minimum ograniczone zostały przepisy ogólne (...)

 • 17.4.2015

  Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  Zimowa aura oprócz niewątpliwie przyjemnych skojarzeń ze Świętami i wyjazdami w góry, wiąże się niestety również z częstszymi wizytami u lekarza i zachorowaniami. Nie pozostaje (...)