Zwolnienia urzędników będą "wybiórcze"

10-procentowa redukcja zatrudnienia nie dotknie wszystkich urzędów, lecz jedynie wybrane jednostki - czytamy na łamach Gazety Prawnej. Rząd wycofał projekt ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w administracji. Zajmie się teraz sprawdzeniem stanu zatrudnienia w poszczególnych urzędach oraz kontrolą obowiązków w nich wykonywanych. Zwolnienia będą mogły być przeprowadzone jedynie tam, gdzie byłoby to uzasadnione zbyt małą ilością obowiązków. - Nie mamy żadnych obaw przed planowanym audytem zewnętrznym, który pozwoli na sprawdzenie racjonalności zatrudnienia, a także obiektywnie i rzetelnie oceni realizowane zadania - mówi Gazecie Prawnej Barbara Kondrat-Kawczak, dyrektor generalny Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.4.2017

  Od połowy 2018 roku zwolnienia tylko elektronicznie

  Senat przyjął bez poprawek zmiany ułatwiające wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Od połowy 2018 r. zastąpią one całkowicie zwolnienia na drukach papierowych. Jakich zaświadczeń (...)

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 10.2.2010

  Zwolnienie szkół jazdy z podatku VAT stan do 31.12.2010 r.

  Zgodnie z obecnie obowiązującym art. 43 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: „ustawa o VAT\") zwolnione z podatku VAT są usługi, które zostały wymienione w załączniku nr 4 (...)

 • 23.9.2019

  Marynarze bez PIT

  Zasadniczym celem nowelizacji jest poszerzenie zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych dochodów marynarzy (obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw należącego (...)

 • 6.11.2012

  Zasiłek opiekuńczy - Kiedy się należy, w jakiej wysokość i jak otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  Jeżeli zachodzi konieczność, aby pracownik opiekował się osobiście członkiem swojej rodziny, ma prawo do uzyskania zwolnienia od pracy na czas sprawowania opieki. Natomiast, aby zrekompensować (...)