Brak formy aktu notarialnego przy zawieraniu umowy przedwstępnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Pytanie:

Jakie konsekwencje niesie za sobą fakt, że umowa przedwstępna spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie została zawarta w formie aktu notarialnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

14.4.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Brak formy aktu notarialnego przy zawieraniu umowy przedwstępnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Zgodnie z art. 157 § 2 ksh umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinna zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Niespełnienie tego wymogu w stosunku do umowy przedwstępnej powoduje, iż nie jest możliwe dochodzenie na drodze sądowej przez któregokolwiek z przyszłych wspólników zawarcia umowy przyrzeczonej (umowy spółki z o. o.) – argument z art. 390 § 2 KC.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O.

27.6.2020 przez: melady

Ja jako wspólnik w spółce z.o.o.

24.6.2020 przez: Magik22

SPÓŁKA A DG

11.5.2018 przez: tojak