Czy właściciel dowolnie może zmieniać opłaty za najem lokalu

Pytanie:

Czy właściciel lokalu może dowolnie zmieniać opłaty związane z najmowanym lokalem? Czy miesięczny termin wypowiedzenia jest zgodny z prawem?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.4.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Czy właściciel dowolnie może zmieniać opłaty za najem lokalu

Zgodnie z art. 8a. 1. ustawy o ochronnie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu

cywilnego właściciel lokalu mieszkalnego może podwyższyć czynsz albo inne opłaty za używanie lokalu,

wypowiadając jego dotychczasową wysokość, najpóźniej na koniec miesiąca kalendarzowego, z zachowaniem

terminów wypowiedzenia. Termin wypowiedzenia wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu wynosi

3 miesiące, chyba że strony w umowie ustalą termin dłuższy.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne