Jak długo trwa kadencja rady nadzorczej w spółdzielni?

Pytanie:

Jak długo trwa kadencja rady nadzorczej w spółdzielni?

Masz inne pytanie do prawnika?

12.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Jak długo trwa kadencja rady nadzorczej w spółdzielni?

Art. 45 § 4 ustawy z dnia 16 września 1982 r. Prawo Spółdzielcze wprowadza zasadę, że to statut spółdzielni będzie określał kadencję rady nadzorczej z uwzględnieniem przepisu art. 8² ust.4 z ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych, zgodnie z którym kadencja rady nadzorczej nie może przekraczać 3 lat. Jednocześnie członkiem rady nadzorczej można być nie dłużej niż przez 2 kolejne kadencje rady. Zmiany te zostały wprowadzone na mocy ustawy z dnia 14 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Ustawa nowelizująca weszła w życie z dniem 31 lipca 2007 r.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Remont dachu i zalane mieszkanie

8.8.2021 przez: hjuston

Gra na gitarze i sąsiedzi

17.12.2019 przez: sylwucha010

Zadłużenie czynszowe

13.7.2019 przez: rootek27

Instalacja klimatyzacji na parapecie

26.7.2018 przez: zinek14